HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovičova diagnóza nad ním opäť vyhrala. V parlamente nehanebne obvinil Fica, že je vrah!

Kým Robert Fico odhaľoval v NR SR zločiny Matovičovho režimu, minister financií si nakreslil ďalší zo svojich primitívnych plagátov a odhalil, akú moc má nad ním jeho diagnóza FOTO TASR - Jakub Kotian

Igor Matovič v parlamente nehanebne obvinila Roberta Fica, že je vrah. Informáciu priniesla, TASR.

Minister financií Igor Matovič ukázal šéfovi opozičného Smeru Robertovi Ficovi v rokovacej sále parlamentu plagát, na ktorom bolo ručne napísané „vrah na rohu ulice o morálce káže“. Fico mal práve úvodnú reč k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Predseda parlamentu Boris Kollár reagoval, že Matovič rokovací poriadok NR SR neporušil, pretože si plagát vyrobil priamo v pléne a nepriniesol ho so sebou.

„Kolegovia, upokojte sa. Prečítajte si rokovací poriadok, máme tam jasne napísané, že nesmieme vnášať pomôcky. Pán minister nič nevniesol, on to vyrobil tu a preto neporušil rokovací poriadok,“ vysvetlil Kollár Matovičovo konanie. „Čo čakáte od plagiátorov, jeden aj druhý nemajú ani vzdelanie, ani nič,“ reagoval Fico a Kollár sa na to opýtal, čo čakať od mafiánov. „Ďakujem pekne. Lepšie byť mafián ako plagiátor, ale to už je druhá vec,“ oponoval Fico.

Podľa Fica je trápne vykladať rokovací poriadok tak, že vizuálne pomôcky sa nemôžu vniesť, ale vyrobiť v pléne sa môžu. Povedal, že nabudúce si sem donesú stometrové plátno a budú si maľovať. „Určite budeme meniť tento rokovací poriadok, verte tomu,“ povedal Kollár.

Rokovací poriadok NR SR hovorí, že do rokovacej sály je zakázané vnášať transparenty, plagáty, letáky alebo iné obdobné vizuálne zobrazenia či zbrane.

Fico: Právo je monštruózne zneužívané na politické procesy! Koalícia zaviedla ohavný režim!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info