Poľnohospodárstvo je u nás pred kolapsom. Doplatíme na to všetci! Varuje Becík (VIDEO)
18 | 09 | 2021 I Jozef Uhlarik

Ceny potravín v našich obchodoch utešene rastú a Slováci sú nútení opäť si uťahovať opasky. Podľa predvolebných sľubov súčasnej vlády malo byť lepšie, no opak je pravdou. Je nám horšie a horšie.


Nad cenami potravín v obchodoch už krútia mnohí hlavami. Ich ceny idú stále hore a sú pomaly najvyššie v celej únii. A pri avizovanom zvýšení energií bude ešte horšie. Toto je tá zmena, ktorú „noví“ politici sľubovali? Kritickým okom sa na to v statuse, a aj vo videu, pozrel starosta Dvorov nad Žitavou a člen strany Hlas-SD Branislav Becík, ktorý je synom exministra pôdohospodárstva.
Sebestačnosť? Zabudnime! Prvoradá je chamtivosť, pažravosť a útlak

„Kto má zdravie, pokoj, chleba, ten má všetko, čo mu treba. A my Slováci pri OĽaNO vláde nemáme nič z toho...,“ píše hneď v úvode statusu Branislav Becík, podľa ktorého si vládni predstavitelia svoju neschopnosť, neodbornosť a amaterizmus v týchto dňoch zakrývajú svojimi vyjadreniami o vojne v polícii.

Podľa Becíka by sme sa mali už konečne venovať podstatným veciam v našej krajine a to aj tomu, že poľnohospodárstvo má dve rovnocenné poslania:

  1. dorábanie poľnohospodárskej produkcie

  2. krajinotvorba, boj proti klimatickým zmenám, ochrana biotopov, udržanie rozvoja vidieka a protierózne opatrenia a to správnym obrábaním pôdy.


„Mestskí veľkopodnikatelia a privatizéri družstiev však o druhom poslaní nechcú ani počuť. Ide im len čo najlacnejšie vyrobiť produkciu - vyviezť ju von a na vidieku úpadok. A sebestačnosť? Zabudnime! Prvoradá je chamtivosť, pažravosť a útlak drobných vlastníkov pôdy nízkym nájmom a skupovaním pôdy. A zamestnanci? To sú len rukojemníci nepredvídaných rozhodnutí agromafie,“ skonštatoval v závere statusu starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík.

Starosta Becík ŠOKUJE: Čo projekt, to zamietnutie (VIDEO)
Kontroverzný starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík je pre mnohých Slovákov hrdinom, no pre štátnych úradníkov buričom a nepohodlným človekom. Bol to on kto nechal liečiť ľudí v obci pomocou Ivermectinu, a bol to on, ktorý sa podujal... Čítať ďalej
27 | 08 | 2021 | uhlarik

Z mesiaca na mesiac k nám dovážame drahšie potravinárske výrobky

Problém, ktorý na Slovensku máme je podľa Becíka najmä OĽaNO, ktoré má na starosti Ministerstvo pôdohospodárstva. „Mičovský nevyboxoval pre toto odvetvie produkcie potravín, ani jedno euro, čo nás teraz dobieha,“ hovorí v úvode videa Becík, ktorý na jar avizoval, že nám hrozí nárast cien potravín. „Odporúčam vám, odkladajte si účtenky za nákup potravín a porovnajte si ich o nejaký mesiac,“ odporúča Becík, ktorý priznáva, že už viac ako 20 rokov pôsobí a pracuje v odvetví pôdohospodárstva, ale za toto obdobie sa nestretol s takým rapídnym rastom cien komodít. „Už dnes, pri zakladaní novej úrody pociťujeme ohromný nárast vstupných nákladov ako sú osivá, hnojivá i chémia,“ konštatuje starosta Dvorov nad Žitavou.

Podľa Becíka veľmi rýchlo zareagovali najmä majitelia vlastniaci veľké závody na výrobu umelých hnojív, alebo výrobcovia biopalív. „Teda skutoční agrobaróni, ktorí majú dosadených svojich ľudí veľmi blízko k súčasnému ministrovi pôdohospodárstva, bankárovi, tak o tejto realite sa nahlas nehovorí. Ako keby to tu vôbec nikoho netrápilo. Krmoviny, ako kukurica, húfne opúšťajú Slovensko a bez pridanej hodnoty sa vyvezú do okolitých štátov. Tam ju farmári cez svoje hospodárske zvieratá skŕmia, tie sa tam zabijú, spracujú, čím sa vytvárajú aj pracovné pozície, a sem na Slovensko sa dovezú hotové výrobky. Z mesiaca na mesiac drahšie výrobky,“ prízvukuje Becík.

Becík: Sme ľudské bytosti, nie len čísla v štatistikách! Protestujúci sa len dožadujú svojich práv a pravdy
V týchto dňoch prebiehajú protesty v hlavnom meste. Všetkých protestujúcich pritom mnohí označujú len za ľudí odmietajúcich vakcínu proti koronavírusu. Starosta a člen Hlasu Branislav Becík však toto tvrdenie na svojom facebookovom účte... Čítať ďalej
30 | 07 | 2021 | Tibor Sipos

„Obyčajní“ ľudia v skutočnosti pracujú proti slovenskému národu a krajine

„Každý jeden hypermarket u nás si uvedomuje, že sme krajina, ktorá neprodukuje potraviny, a preto si môže zvyšovať svoju maržu. A dnes máme preto najdrahšie potraviny v celej európskej únii,“ vysvetľuje Becík. „Náš národ kupuje z mesiaca na mesiac drahšie a predražené potraviny, ale to našej vláde, ktorá sa hrdí tým, že pracuje pre slovenský národ, žily netrhá,“ konštatuje smutne syn exministra pôdohospodárstva. „Toto sú tí „obyčajní“ ľudia, ktorí v skutočnosti pracujú proti slovenskému národu a proti budúcnosti tejto krajiny,“ ukazuje Becík prstom na OĽaNO a jeho nominantov v čele rezortu pôdohospodárstva.

„Prečo vláda nezastaví vývoz komodít do okolitých štátov, prečo nenakupuje slovenské komodity do štátnych hmotných rezerv, prečo nenavyšujeme stavy hospodárskych zvierat a prečo sa nepodporujú chovatelia hospodárskych zvierat minimálne na takej úrovni ako to robia Česi, Rakúšania, Poliaci alebo Maďari?“ pýta sa zásadné otázky Becík a pokračuje.„Prečo si súčasná vláda nevie uvedomiť to, čo si uvedomili vlády v okolitých štátoch, že na prvom mieste je produkcia potravín a podpora závodov na spracovanie mäsa, mlieka?“ Podľa Becíka sme krajina, ktorá je predurčená na lacný vývoz a produkciu zdravých a lacných potravín, ale takýmto laxným prístupom Matovičovej vlády bude trpieť len slovenský národ. „A to obrovským spôsobom. Áno, bijem na poplach, lebo viem ako to dopadne. Jednou obrovskou katastrofou,“ varuje na konci videa Branislav Becík.

Becík: Sú tu ešte takí, čo pochybujú o tejto najhoršej vláde za celú históriu samostatného Slovenska?
Škandál so zle nahlásenými číslami nakazených koronavírusom nielenže poškodil Slovensko pri prechádzaní našich ľudí do okolitých štátov, ale spôsobil aj medzinárodnú blamáž. V statuse sa k svojim slovám spred niekoľkých mesiacov vracia aj starosta... Čítať ďalej
02 | 06 | 2021 | Jozef Uhlarik