HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mimoriadne akcie, vyvolali mimoriadnu reakciu: Heger oznámil vznik ďalšej pracovnej skupiny

Igor Matovič a Eduard Heger / Fotokoláž (via TASR)

Mimoriadne znepokojujúci vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní priniesol reakciu. Premiér Eduard Heger na tlačovej besede oznámil, že vznikla nová pracovná skupina, ktorej úlohou bude obnoviť dôveru v právny štát. Koalícia sa na vzniku skupiny zhodla. Podľa portálu Teraz.sk, Eduard Heger o tom informoval po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. 

V novej pracovnej skupine, podľa informácií, ktoré odzneli na tlačovej besede budú zástupcovia súdov, prokuratúry, ministerstiev a ďalších inštitúcií, podľa štatútu bezpečnostnej rady. Eduard Heger vyhlásil, že zmeny, ktoré má nastoliť nová pracovná skupina, budú zamerané na profesionalitu, bezúhonnosť a kompetencie jednotlivých aktérov. Podľa portálu Teraz.sk aj na revíziu Trestného zákona a Trestného poriadku. „Povedané zjednodušene, z orgánov činných v trestnom konaní musíme vypudiť mafiu,“ konkretizuje Teraz.sk vyhlásenie predsedu vlády.

Draxler: „Najdramatickejšie momenty sú ešte pred nami a nejde o Covid“

Vyjadrili sa aj minister Milan Krajniak a ministerka Veronika Remišová

„Som rád, že bezpečnostná rada štátu sa rozhodla zauditovať a nájsť bez výnimky všetky chyby, ktoré mohli nastať v trestných konaniach a krivení spravodlivosti,“ povedal podľa Teraz.sk minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Veronika Remišová (Za ľudí) poukázala na neľahký boj s korupciou a oznámila, že úlohou vlády je podľa nej pomôcť im systémovými zmenami.

Premiér vyzval tiež poctivých prokurátorov, policajtov a sudcov, aby boli aktívni v obrane práva a nedali sa zastrašiť. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) má naďalej jeho dôveru.

Raketa Sojuz vypustila na obežnú dráhu 34 satelitov

Igor Matovič buchol po stole

Vznik pracovnej skupiny podľa Igora Matoviča je „buchnutie po stole“. „Máme chyby v systéme, ktoré potrebujeme rýchlo identifikovať a zjednať nápravu,“ povedal. A ako informuje Teraz.sk načrtol aj to, že zmenou by mohlo byť napríklad jednoznačné oddelenie právomocí generálnej a špeciálnej prokuratúry. Podľa Teraz.sk nevylúčil, že zmeny budú prebiehať v legislatívnom skrátenom konaní.

Dňa 17. septembra, v piatok, sa situáciou v bezpečnostných zložkách má zaoberať aj Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť na mimoriadnom rokovaní.

Roman Michelko: Nič nie je rozhodnuté, policajné zložky sa pripravujú na ofenzívu

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info