HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

5 pikantných faktov o návšteve pápeža: Kollár prišiel s dcérou mafiána, Remišová bola opäť neschopná

Obidve prezidentkine dcéry (vľavo) si na stretnutie s pápežom obliekli nohavicové kostýmy. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Návšteva pápeža je v posledných dňoch jednou z najdiskutovanejších tém v krajine. Toto je päť pikantností, ktoré so sebou príchod Svätého Otca priniesli, píše Pluska.

Neschopná Remišová

Technologické znalosti zrejme nie sú jej prednosťou. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR informovala občanov veľmi nekvalitnou fotografiou. Tú zverejnila na sociálnych sieťach a vyzerá, ako keby bola zhotovená telefónom z predošlých dvoch dekád.

 

Lasicovský humor

Pápež František je svojim humorom dobre známy. Prirovnať by sme ho mohli k humoru, aký mal rád dnes už zosnulý Milan Lasica.

Rádové sestry medzi ľudí veľmi nechodia, viac-menej, iba keď „musia“. To platí aj v prípade návštevy Svätého Otca. Ten ich však privítal naozaj svojsky. „Ušli ste z kláštora?“ Spýtal sa ich. Jedna z nich sa ho spätne spýtala, ako sa dva mesiace po operácii cíti. „Ešte žijem,“ odpovedal.

Zábudlivý Bezák

O tom, že sa má Róbert Bezák zúčastniť stretnutia s pápežom, sa dozvedel na poslednú chvíľu. Údajne mal práve cvičiť v bratislavskej posilňovni, keď mu volali z Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. V pohotovosti doma zabudol arcibiskupský prsteň, ktorý mu pápež vrátil len nedávno.

„Nie je dobrý katolík“: Česi si všimli, že návšteva pápeža sa netešila veľkému záujmu slovenských veriacich

Prezident nacistického Slovenska – kňaz Tiso

Konzervatívne cirkevné kruhy síce upozornili pápeža, aby u nás nevyťahoval tému kontroverzného prezidenta vtedy nacistického Slovenska Tisa, ktorý bol katolíckym kňazom. Ten však prišiel na Slovensko zjavne s iným zámerom.

„Božie meno bolo zneuctené, v šialenstve nenávisti cez druhú svetovú vojnu bolo zabitých viac než 100-tisíc slovenských Židov. Sme zjednotení v odsúdení každého násilia, každej formy antisemitizmu,“ uviedol. „Hanbíme sa priznať, koľkokrát bolo použité nevysloviteľné meno Najvyššieho na neopísateľné činy neľudskosti, koľko utláčateľov vyhlásilo – Boh je s nami, ale pritom oni neboli Bohom. Vaše bolesti sú našimi bolesťami,“ prehlásil František nepriamo.

Kollárova „mafiánska“ sestra

Šéf parlamentu Boris Kollár došiel na audienciu pápeža aj so svojou dcérou Esterkou a jej nevlastnou sestrou Vanesskou. Práve druhá menovaná je dcérou doslova samopalom rozstrielaného mafiánskeho bossa Róberta Diniča. Stalo sa tak počas Mečiarovej vlády v roku 1998, kedy boli mafiánske praktiky na Slovensku bežnou záležitosťou.

Primár Hložník priznáva, že nevie liečiť, a preto by mal radšej skončiť, odporúča kolegovi doktor Lipták

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info