HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Päťsto hostí v Prezidentskom paláci, predstúpia pápež a prezidentka

Na snímke pápež František a prezidentka Zuzana Čaputová počas privítania po prílete na bratislavskom letisku. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Pápež František a prezidentka SR Zuzana Čaputová vystúpia v pondelok (13. 9.) na stretnutí v Prezidentskej záhrade s príhovormi. Zúčastní sa na ňom približne 500 pozvaných hostí zo všetkých sfér politického a spoločenského života.

Ako informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, „okrem najvyšších ústavných činiteľov, členov vlády SR, zástupcov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu či bývalých prezidentov budú prítomní aj predstavitelia najvýznamnejších štátnych a verejných inštitúcií, predstavitelia akademickej a vedeckej obce, lekári, zdravotníci a záchranári, predstavitelia stavovských, náboženských a cirkevných organizácií, predstavitelia samosprávy a ozbrojených síl, predstavitelia kultúrnej obce a médií, športoví reprezentanti, predstavitelia politických strán, menšín, zástupcovia neziskových organizácií a členovia diplomatického zboru,“ priblížil Strižinec.

Oficiálny uvítací ceremoniál sa uskutoční na prednom nádvorí Prezidentského paláca. Po súkromnom stretnutí Čaputovej s pápežom v Zlatom salóne pozdraví Svätý Otec aj členov najbližšej rodiny prezidentky, hovorí Strižinec. Napokon si osobne vymenia dary v Zelenom salóne paláca.

Niektoré okresy opäť s obmedzeniami. Pozrite ČO konkrétne vás čaká

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info