Odhaľ nácka... Kvíz pre stredoškolákov.
09 | 09 | 2021 I TASR

Internetový kvíz Odhaľ nácka umožňuje jednoduchou a atraktívnou formou stredoškolákom zorientovať sa v spleti neznášanlivých výrokov politikov a odhaliť v ich myslení a konaní extrémistické motívy.


Kvíz spustil Friedrich Ebert Stiftung (www.fes.sk) na Slovensku a dvojtýždenník antifašistov Bojovník pri príležitosti 80. výročia vydania tzv. Židovského kódexu. TASR o tom informoval šéfredaktor periodika Braňo Ondruš.

„Neofašizmus a neonacizmus a predovšetkým dnešný antisemitizmus je iný ako ten z obdobia druhej svetovej vojny,“ upozornil predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečkár. „Je rafinovaný, modernizovaný. Ťaží z problémov. Pomenováva ich, hľadá vinníkov, ale ak vôbec nejaké riešenia ponúka, sú založené na násilí, nenávisti a diskriminácii,“ poznamenal.
Študenti sa môžu otestovať a vyhrať vstupenku do Koncentračného tábora

Kvíz obsahuje 18 výrokov, ku každému sú štyri možnosti. Po označení autora výroku sa objaví informácia o správnej odpovedi a krátky text s fotkou, ktorý súťažiacich oboznámi s dobovým kontextom výroku a jeho obsahu.

Študenti sa môžu otestovať do 9. októbra. Po jeho absolvovaní budú zaradení do žrebovania o možnosť účasti na exkurzii do bývalého koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau, v ktorom Múzeum SNP prevádzkuje slovenskú národnú expozíciu. Každý z vyžrebovaných si na exkurziu môže zobrať ešte dve kamarátky alebo kamarátov.

„Žaluď“ Tomáš Meravý zaútočil na svojich odídených kolegov. „V strane mali doslova zlatú baňu!“
K situácii v strane Za ľudí, ktorá sa odchodom Kolíkovej „krídla“ prakticky rozpadla, sa už vyjadril kade kto. Potrebu napísať pár slov zacítil aj Tomáš Meravý, ekonomický expert v strane Za ľudí. A to, čo prezradil o tom, ako sa niektorí ľudia v... Čítať ďalej
09 | 09 | 2021 | Jozef Uhlarik