HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odhaľ nácka… Kvíz pre stredoškolákov.

Aj v koncentračných táboroch sa ľudia modlili. A zomreli. Ilustračné foto / Facebook

Internetový kvíz Odhaľ nácka umožňuje jednoduchou a atraktívnou formou stredoškolákom zorientovať sa v spleti neznášanlivých výrokov politikov a odhaliť v ich myslení a konaní extrémistické motívy.

Kvíz spustil Friedrich Ebert Stiftung (www.fes.sk) na Slovensku a dvojtýždenník antifašistov Bojovník pri príležitosti 80. výročia vydania tzv. Židovského kódexu. TASR o tom informoval šéfredaktor periodika Braňo Ondruš.

„Neofašizmus a neonacizmus a predovšetkým dnešný antisemitizmus je iný ako ten z obdobia druhej svetovej vojny,“ upozornil predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečkár. „Je rafinovaný, modernizovaný. Ťaží z problémov. Pomenováva ich, hľadá vinníkov, ale ak vôbec nejaké riešenia ponúka, sú založené na násilí, nenávisti a diskriminácii,“ poznamenal.

Študenti sa môžu otestovať a vyhrať vstupenku do Koncentračného tábora

Kvíz obsahuje 18 výrokov, ku každému sú štyri možnosti. Po označení autora výroku sa objaví informácia o správnej odpovedi a krátky text s fotkou, ktorý súťažiacich oboznámi s dobovým kontextom výroku a jeho obsahu.

Študenti sa môžu otestovať do 9. októbra. Po jeho absolvovaní budú zaradení do žrebovania o možnosť účasti na exkurzii do bývalého koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau, v ktorom Múzeum SNP prevádzkuje slovenskú národnú expozíciu. Každý z vyžrebovaných si na exkurziu môže zobrať ešte dve kamarátky alebo kamarátov.

„Žaluď“ Tomáš Meravý zaútočil na svojich odídených kolegov. „V strane mali doslova zlatú baňu!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info