Marcinková zo Za ľudí odkazuje Remišovej: Spustila si vlnu paranoje a čistiek v strane
31 | 08 | 2021 I TASR
Poslankyňa Vladimíra Marcinková má tvrdý odkaz pre predsedníčku strany Za ľudí Veroniku Remišovú. Podľa nej šéfka strany spustila vlnu paranoje a čistiek, informuje TASR.

Návrhy Remišovej o pozastavení výkonu práv členom frakcie strany považuje poslankyňa a členka predsedníctva Za ľudí Vladimíra Marcinková za nedôstojné. Je to podľa nej jasný signál toho, že sa ich chce Remišová v strane zbaviť. Členovia skupinky okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej chcú ešte diskutovať s podporovateľmi v rámci strany v regiónoch.

Právnička Laššáková: Vyzývam všetkých, čo sa zúčastnia protestov, robme to slušne a bez nenávisti
Slovensko čaká zajtra štátny sviatok. Sláviť sa bude Deň Ústavy SR, no viac ako oslavy po celej krajine rezonujú chystané protivládne protesty. Ten najväčší bude zrejme na východe republiky, pretože hlavným mestom protestov by sa mali stať... Čítať ďalej
31 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


"Dostala som ponuky z rôznych politických strán, keďže neskrývam sklamanie nad tým, kam smeruje strana Za ľudí," uviedla Marcinková počas tlačovej konferencie v parlamente. Remišová podľa nej spustila lavínu paranoje a čistiek v strane. Ak by Marcinková zo strany odišla, bolo by to pre ňu veľmi silné osobné sklamanie. Hovorí, že šéfka strany členov frakcie vytláča. "Rozprávame sa veľmi otvorene o možnostiach, pre mňa zatiaľ nie sú jasné," dodala.

Nespokojní členovia okolo Kolíkovej chcú podľa Marcinkovej urobiť všetko preto, aby bola koalícia naďalej stabilná a aby mohla napĺňať ciele, preto sú vo svojich krokoch opatrní. "Blížime sa k tomu, aby sme sa rozhodli ako ďalej," doplnila.

Poslanec a člen frakcie Tomáš Lehotský potvrdil, že všetky možnosti sú otvorené. Návrh Remišovej je podľa neho pokračovaním nezmyslených snáh vytláčať ľudí, ktorí stranu zakladali. Aj poslanec Ján Benčík povedal, že jeho odchod z klubu je reálnou možnosťou.

Remišová v pondelok (30. 8.) informovala, že navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupiny okolo Kolíkovej. Nemohli by pôsobiť v orgánoch strany a zúčastňovať sa na činnosti strany. Remišová tvrdí, že členovia frakcie koordinujú s konkurenčnými politickými stranami postup proti vlastnej strane. Jej návrh sa týka siedmich funkcionárov.

Koaliční poslanci arogantne šľapú po demokracii! Podržali Mikulca
Prvá prezentácia bola neúspešná, lebo koaliční poslanci až na Sme rodina neprišli hlasovať. Druhá dopadla podľa Jariabkových predpokladov. Čítať ďalej
31 | 08 | 2021 | Ondrej ŠTEFIK