HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

István Hollik: Vkus a morálne štandardy Twitteru hovorca Talibanu neporušuje, iba Donald Trump

Foto: Facebook

István Hollik, vedúci komunikačného oddelenia strany Fidesz na sociálnej sieti zverejnil príspevok, v ktorom píše: „Na okraj smutných udalostí v Afganistane. Je zaujímavé, že vkus a morálne štandardy digitálnych gigantov oficiálny hovorca Talibanu neporušuje, ale bývalý americký prezident áno.“

Podľa denníka Origo, István Hollík v príspevku reagoval na to, že hovorca Islamistického hnutia Taliban Zabihullah Mujahid môže mať účet na Twitteri, zatiaľ čo Donald Trump nie. Táto skutočnosť vrhá svetlo na dvojitý meter technických gigantov, ktorí sú ľavicovo orientovaní, konkretizuje Origo.

Maďarský portál Origo, podobne ako ďalšie iné média viackrát informovali o tom, že Facebook, Twitter a YouTube sa po udalostiach 6. januára 2021 rozhodli jeden po druhom dočasne zakázať bývalému prezidentovi používanie svojich účtov. Ich svojvoľné rozhodnutia, ktoré sú v rozpore so slobodou prejavu boli vysvetlené podľa Origo tak, že vyjadrenia Donalda Trumpa na sociálnych médiách spôsobili nepokoje.

Levente Magyar: Maďarský ľud nemôže platiť za dôsledky nesprávneho geopolitického rozhodnutia

Oficiálny účet Donalda Trumpa má byť zablokovaný do januára 2023

„Spoločnosť Facebook zablokovala Trumpove účty na sociálnych sieťach po útoku jeho stúpencov na budovu amerického Kongresu. Útok sa stal 6. januára. Vyžiadal si päť obetí. Oficiálny účet Donalda Trumpa má byť zablokovaný do januára 2023 z dôvodu šírenia konšpiračnej teórie,“ informoval aj denník HD.

Téme sa venoval aj Dag Daniš. V článku, ktorý Dag Daniš zverejnil na portáli Postoj písal o cenzúre a vyhnanstve. A poukazoval na ohrozenie slobodnej a otvorenej spoločnosti, kde má každý garantované právo prehovoriť a verejne presadzovať svoje záujmy. Daniš upozornil, že k žiadnemu inému vypnutiu nedošlo napríklad v prípade, keď sa na sociálnych sieťach objavovali materiály o rabovaní obchodov, podpaľovaní áut, streľbách.

„Napriek tomu Zabihullah Mujahid, hovorca takzvaného Islamského emirátu v Afganistane, ktorý nikto neuznáva, môže mať účet na Twitteri,“ píše Origo.

Zdroj: Facebook

Trump vyzval Bidena, aby „bez hanby odstúpil“ kvôli incidentu v Afganistane

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info