O bojovníkoch s lekárskou mafiou (Valentin Katasonov)
15 | 08 | 2021 I Iveta Machová

Komentár Valentina Katasonova (Fond strategickej kultúry)


Skorumpovaná zdravotná starostlivosť. Národné „mafie“ sa postupne spájajú do globálnej „lekárskej mafie“.


Budem pokračovať v rozprávaní o lekároch, ktorí vystupujú proti strašnej sile zvanej „lekárska mafia“. Ide o triumvirát: 1) farmaceutické spoločnosti; 2) lekárske inštitúcie; 3) štátne zdravotnícke orgány. Národné „mafie“ sa postupne spájajú do globálnej „lekárskej mafie“.

Pojem sa začal šíriť, keď v roku 1994 uzrela svetlo sveta kniha La Mafia médicale (Lekárska mafia) od kanadskej lekárky Ghilslaine Lanctôtovej. V roku 1998 sa objavilo pokračovanie - kniha Le procès de la mafia medicale (Proces s lekárskou mafiou).

Ghislaine Lanctôtová sa narodila v roku 1941 a v čase vydania knihy už bola lekárkou so solídnymi skúsenosťami. Založila, viedla a riadila niekoľko súkromných kliník v Severnej Amerike a získala skúsenosti s prácou s farmaceutickými spoločnosťami a úradmi verejného zdravotníctva v USA a Kanade.

Európska lieková agentúra skúma ďalšie možné nežiaduce účinky vakcín Pfizer a Moderna
Európska lieková agentúra (EMA) uviedla, že po správach o alergických kožných reakciách a poruchách obličiek skúma tri nové možné vedľajšie účinky, informuje portál RT. Čítať ďalej
12 | 08 | 2021 | Lukáš Leca

Panika ako marketingový nástroj farmafiriem

Bola svedkom očkovacej kampane proti prasacej chrípke v rokoch 1976-77 v USA na príkaz Geralda Forda. Lanctôtová tvrdí, že paniku kvôli epidémii umelo rozdúchali farmaceutické spoločnosti. Dva týždne po začiatku očkovania boli odhalené jeho vedľajšie účinky. Úrady boli nútené zastaviť kampaň hromadného očkovania. Napriek tomu bolo 48 miliónov Američanov zaočkovaných.

Farmaceutické spoločnosti majú záujem na tom, aby ľudia boli neustále chorí alebo čakali na chorobu. Big Pharma na tom zarába miliardy. Osobitná pozornosť je v Lanctôtovej knihe venovaná téme antibiotík. Nekontrolované a dôrazne podporované používanie antibiotík farmaceutickými spoločnosťami môže nechať ľudí úplne bezbranných pred bakteriálnymi infekciami. Mikróby sa rýchlo adaptujú na nové antibiotiká a vývoj každého nového, silnejšieho antibiotika je drahší.

Spoločnosť Big Pharma v priebehu niekoľkých desaťročí zarobila obrovské peniaze na antibiotikách a teraz si umýva ruky. Lanctôtová vyzvala na ukončenie lekárskej mafie ako obzvlášť nebezpečnej skupiny organizovaného zločinu, inak Big Pharma zničí ľudstvo.
Boj proti lekárskej mafii

Ghislaine Lanctôtová zdôraznila, že existujú silnejší lobisti za očkovanie. Sily budujúce nový svetový poriadok potrebujú vakcíny ako eugenické zbrane na „masívne a cielené znižovanie svetovej populácie“. Tento záver oznámila kanadská lekárka štvrťstoročie predtým, ako OSN, WHO, MMF, Svetová banka a predstavitelia mnohých krajín oznámili, že očkovanie svetovej populácie je nevyhnutné na prekonanie „pandémie COVID-19“.

Francúzski zdravotníci, učitelia a hasiči podávajú kvôli povinnému očkovaniu hromadné výpovede (VIDEO)
Povinné očkovanie proti COVID-19 úplne zaslepilo aj francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. A to až tak, že ho nariadil všetkým zdravotníkom. Oni sa proti tomu búria. Dávajú hromadné výpovede. Čítať ďalej
12 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Lanctôtová, ktorá vystúpila proti lekárskej mafii, bola tiež proti finančnej mafii. Vzdala sa bankového účtu, kreditnej karty, karty zdravotného poistenia, nepodáva priznania na daňovom úrade. Odvážna lekárka je prenasledovaná, väznená a požadujú od nej, aby sa zriekla svojich výpovedí. Nevzdala sa. Cítila oveľa skôr ako ostatní, že ju čaká ešte väčšia vírusová provokácia, ktorá by sa podľa plánu jej organizátorov mala skončiť globálnym očkovaním.

A v roku 2009 sa prasacia chrípka opäť objavila pod kódom A-H1N1"Vystupujem z dlhého mlčania o očkovaní, pretože mám pocit, že  tentoraz ide o obrovské stávky." Dôsledky môžu byť oveľa väčšie, ako sa očakávalo, “ - píše Lanctôtová v roku 2009. Knihy „Lekárska mafia“ a „Súd s lekárskou mafiou“ bohužiaľ ešte neboli preložené do ruštiny.
Autoritárska kultúra a vnucovanie komerčného modelu

Tu je meno ďalšieho lekára - Peter Christian Gøtzsche. Narodil sa v roku 1949. Autoritatívny dánsky špecialista so skúsenosťami ako pediater pracoval vo farmaceutických spoločnostiach, zúčastňoval sa na klinických skúškach viacerých liekov a učil sa. V roku 2010 získal Gøtzsche  titul profesor na univerzite v Kodani so špecializáciou na klinický výskum. Je autorom veľkého počtu článkov a kníh.

Diela z posledných rokov: Deadly Psychiatry and Organised Denial  (Smrteľná psychiatria a organizované popieranie); Survival in an Overmedicated World: Look Up the Evidence Yourself (Prežitie vo premedikovanom svete: Vyhľadajte si dôkazy sami); Death of a whistleblower and Cochrane’s moral collapse  (Smrť informátora a Cochraneov morálny kolaps).

Názov poslednej knihy, ktorá vyšla v roku 2019, odkazuje na Severské centrum Cochrane (NCC) v Kráľovskej kodanskej nemocnici. NCC spojilo nezávislých škandinávskych lekárov a robilo vedecky podložené úsudky o niektorých liekoch a liečebných metódach, často kritizovalo lieky a metódy spoločnosti Big Pharma. Peter Gøtzsche  dlho stál na čele tohto centra, ale v roku 2018 bol vylúčený z predstavenstva a z centra vôbec.

Doteraz platilo, že očkovanie sa rovná imunite. Prečo to tak nie je aj pri COVID-19? pýta sa Grosz (VIDEO)
Naši politici zvyknú s obľubou hovoriť, že na Slovensku je po novembri 89 demokracia. Posledný rok to však tak vôbec nevyzerá. A už vôbec nie pri pohľade na to, ako sa diskutuje o koronvíruse a vakcínach, ktoré by ho mali eliminovať. Čítať ďalej
11 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Základom bol otvorený list od  Gøtzscheho  kde vyjadril znepokojenie nad „autoritárskou kultúrou a vnucovaním komerčného modelu“ v  Cochrane Collaboration, ktoré „ohrozujú vedecké, morálne a sociálne ciele organizácie.

Peter Gøtzsche  vo svojej najnovšej knihe Death of a Whistleblower ... Smrť informátora a Cochranenov morálny kolaps (2019) konštatuje: Big Pharma sa dostala do NCC a podarilo sa jej kúpiť značnú časť členov Rady centra.

Spomedzi diel Petra  Gøtzscheho treba vyzdvihnúť knihu z roku 2013: Deadly Medicines and Organised Crime: How Big Pharma Has Corrupted Healthcare. (Smrteľné lieky a organizovaný zločin: Ako Big Pharma poškodila zdravotnú starostlivosť ).
Organizovaný farma zločin

V roku 2016 vyšla v ruštine pod pôvodným názvom: „Smrtonosné nebezpečné drogy a organizovaný zločin. Ako Big Pharma poškodila zdravotnú starostlivosť“. Kniha dokumentuje tieňové aktivity veľkých farmaceutických spoločností: lobing, úplatky štátnym úradníkom, podvody, skrývanie pravdy o liekoch, využívanie nemocníc a lekárov na predaj výrobkov.

Gøtzsche  venuje osobitnú pozornosť stále širšiemu používaniu omamných látok v psychotropných liečivách. V skutočnosti sa spoločnosť Big Pharma stáva súčasťou drogovej mafie. Psychotropné lieky pomaly a isto zabíjajú ľudí, ale pre farmaceutické spoločnosti sú zlatou baňou. Skutočne v 90, dokonca 99% prípadoch ich užívanie človekom pokračuje až do smrti. Sú oveľa výhodnejšie ako antibiotiká.

Peter Christian Gøtzsche  hovorí o svojich skúsenostiach vo farmaceutickom priemysle, pričom vychádza z príkladov amerických zákonov o organizovanom zločine. Vrátane Zákona o ovplyvňovaní a korupcii organizátorov trestných činov (Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act RICO) z roku 1970.

Gøtzsche  tvrdí, že veľká farmaceutická spoločnosť má všetky vlastnosti organizácie pre vydieranie uvedenej v RICO. V knihe sa dočítame o „Sieni hanby“, ktorú zaplnili farmaceutické spoločnosti renomovaných značiek (americký Pfizer, Jonson & Jonson, Merck & Co., AbbVie; Swiss Roche a Novartis; francúzsky Sanofi; anglický GlaxoSmithKline; nemecký Bayer atď.)

V San Maríne je väčšina ľudí zaočkovaných Sputnikom. Taliani im túto vakcínu odmietajú uznať
Keď na Slovensko doviezli vakcínu Sputnik V, bolo že to slávy. Vakcínu však veľmi rýchlo zatrhli niektorí koaliční politici s tvrdením, že v EÚ nie jen registrovaná, a teda je „životu nebezpečná“! A EÚ Sputnik z „istých“ dôvodov nechválila dodnes.... Čítať ďalej
11 | 08 | 2021 | Jozef Uhlarik


Áno, za svoju trestnú činnosť pravidelne platia pokuty. Po prvé, štát sa ich nesnaží zavrieť ako zločinecké organizácie. Po druhé, pokuty sú relatívne nízke v porovnaní so ziskami pochádzajúcimi z trestnej činnosti.

Gøtzscheho  kniha v mnohých ohľadoch pripomína slávnu knihu anglického lekára Bena Goldacreho „Bad Pharma: How Drug Companies Mislead Doctors and Harm Pacients Bad Pharma: (Zlá Pharma: Ako farmaceutické spoločnosti zavádzajú lekárov a poškodzujú pacientov), ktorá vyšla v rovnakom čase. Ben Goldacre aj Peter Gøtzsche  poukazujú na to, že farmaceutické spoločnosti vykonávajú hlavne klinické skúšky samotných liekov. Nezávislé klinické štúdie sú čoraz vzácnejšie.
Na trh vstupujú prípravky, ktoré zabíjajú a zmrzačujú ľudí

Farmaceutické spoločnosti si kupujú nielen vládnych úradníkov a najímajú lekárov ako obchodných zástupcov. Dokážu kúpiť skupiny obhajcov záujmov pacientov a spotrebiteľov, a nútia ich agitovať v prospech drahších liekov s rovnakou alebo nižšou účinnosťou. Prostredníctvom lobingu a korupcie sa tieto spoločnosti snažia uvoľniť štátnu reguláciu trhu s liekmi. Výsledkom je, že na trh vstupujú prípravky, ktoré zabíjajú a zmrzačujú ľudí.  Gøtzsche  napríklad uvádza tieto lieky: Vioxx, Bextra, Aminorex, Pondimin, Redux, Avandia, Rezulin .

Gøtzsche  vyvracia niektoré mýty o ekonomike farmaceutického priemyslu. Big Pharma vytvorila mýtus, že vynakladá veľa peňazí na vývoj nových liekov. V skutočnosti sa peniaze vynakladajú na lobovanie, úplatky, reklamu, marketing. A najväčšie sumy sa používajú na vyplácanie dividend a na odkúpenie akcií spoločnosti na akciovom trhu. Všetko podlieha maximalizácii zisku a trhovej kapitalizácii. Pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, niektoré spoločnosti Big Pharma nezaostávajú za vedúcimi priemyselnými spoločnosťami a najväčšími bankami.

Od prvého vydania knihy Petra Gøtzscheho  uplynulo osem rokov. Počas tejto doby sa stupeň korupčného a deštruktívneho vplyvu spoločnosti Big Pharma na zdravotníctvo iba zvýšil.

Ľudia sú pre Big Pharmu „novou ropou“ XXI. storočia (Valentín Katasonov)
Komentár Valentína Katasonova (Fond strategickej kultúry) Čítať ďalej
13 | 08 | 2021 | Zuzana Perželová