HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Thajská polícia použila slzný plyn a gumové projektily proti demonštrantom protestujúcim proti vláde (VIDEO)

Príslušníci poriadkových síl zasahujú slzotvorným plynom proti protivládnym demonštrantom počas protestu proti thajskej vláde pre nezvládnutie pandémie v Bangkoku 7. augusta 2021. FOTO TASR/AP

Thajská polícia použila proti demonštrantom, ktorí sa zúčastnili protestu proti vláde, slzný plyn a gumové projektily, informuje portál RT.

V Bangkoku sa stretlo niekoľko tisíc demonštrantov, ktorí protestujú proti premiérovi Prayuthovi Chan-ochovi a jeho vláde. Protestujú proti vládnym krokom pri zvládaní zdravotnej krízy a za údajné využitie pandémie na potlačenie kritikov.

Na protest bolo nasadené veľké množstvo poriadkových policajtov, aby rozptýlili davy. Videá zdieľané na sociálnych sieťach ukazujú, ako policajti používajú slzný plyn a strieľajú gumovými projektilmi.

Ďalšie znepokojujúce videá ukazujú, ako desiatky ozbrojených policajtov hádžu demonštrantov o zem a udierajú ich obuškami.

Miestne úrady informovali, že počas protestu bolo zranených najmenej šesť policajtov a najmenej šesť demonštrantov bolo zatknutých. Nie je jasné, koľko protestujúcich bolo zranených.

Po odchode USA tisíce ruských, uzbeckých a tadžických vojakov zachraňujú hranice pred Talibanom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info