Hlas vyzýva Kovaříka na odstúpenie. Remišová stojí za policajným prezidentom
11 | 08 | 2021 I TASR/ Petra Demková

Napriek všetkému, čo sa stalo, stojí Veronika Remišová za policajným prezidentom Petrom Kovaříkom. Desí sa "útokov na vyšetrovateľov". O tých hovoril Kovařík keď ospravedlňoval, prečo zmaril zásah. Dôkazy o zastrašovaní však odmieta predložiť. HLAS-SD Kovaříka vyzval na odstúpenie.  


Tlačová konferencia policajného prezidenta

Policajný prezident Peter Kovařík mal tlačovú besedu. Či chcel, či nechcel, musel reagovať na informácie, ktoré sa od rána objavujú v médiách. Vyšetrovateľka Santusová totiž rozoslala list ústavným činiteľom aj poslancom a vykreslila praktiky vedenia polície a štátu.


Reakcia Remišovej

TASR informuje, že Veronika Remišová (Za ľudí) odsúdila útoky na vyšetrovateľov kauzy Očistec. Odmieta tiež účelové pokusy vytvárať dojem, že vyšetrovania donedávna nedotknuteľných osôb sú manipulované a všetci policajti sú nedôveryhodní. Uviedla to v reakcii na stredajšie vyhlásenie policajného prezidenta Petra Kovaříka. Mimoparlamentný Hlas-SD, naopak, vyzýva šéfa polície na odchod z funkcie. Zodpovedný je podľa strany za otvorenú vojnu v polícii.


Lipšicov gang úraduje. Mikulec a Kovařík majú konať protiprávne. Píše vyšetrovateľka ústavným činiteľom
Podľa poslanca Pčolinského bol jemu a ďalším ústavným činiteľom doručený list, ktorý opisuje šokujúce praktiky vedenia polície a ministerstva vnútra. Ešte pred tým hovoril o závažných informáciách kolujúcich v priestore. Čítať ďalej
11 | 08 | 2021 | Peter Šulek / Tibor Šipoš

"Za mimoriadne vážne pokladám informácie policajného prezidenta, podľa ktorých vyšetrovateľov kauzy Očistec má niekto sledovať a zastrašovať. Pripomínam, že kauza Očistec súvisí so stíhaním bývalých vysokopostavených policajtov, ako bol Tibor Gašpar, ale aj bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško," poznamenala Remišová.


Medializovaný list vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Diany Santusovej adresovaný politikom pokladá Remišová za účelové konanie, ktoré posilňuje podozrenia z rôznych spravodajských manipulácií súvisiacich so snahou ovplyvniť vyšetrovanie korupčnej a organizovanej trestnej činnosti.Hlas-SD vyzýva Kovaříka na odstúpenie

Opozícia má na celú vec samozrejme úplne opačný názor. TASR informuje, že strana Hlas-SD vyzvala Kovaříka, aby odstúpil z funkcie prezidenta Policajného zboru.


"Je plne zodpovedný za otvorenú vojnu v polícii, v rámci ktorej je zjavne dlhodobo marená práca policajnej inšpekcie, vyšetrujúcej manipuláciu politicky citlivých káuz," skonštatoval predseda strany a nezaradený poslanec Peter Pellegrini. Kovařík podľa neho doteraz nedokázal vyvrátiť podozrenia, že je osobne zodpovedný za zmarenie zásahu policajnej jednotky, po ktorom utiekol prenasledovaný a podozrivý univerzálny svedok. Odstúpiť by mal podľa strany aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), ktorý za stav polície nesie plnú politickú zodpovednosť.Kovařík vysvetľuje, prečo zmaril zásah

Policajný prezident v stredu vyhlásil, že si stojí za svojím rozhodnutím prerušiť zásah ÚIS počas akcie v NAKA. Tvrdí, že vyšetrovateľka špeciálneho tímu ÚIS Santusová porušila interné predpisy a nemala na zásah povolenie od kompetentnej osoby. Zároveň odmietol obvinenia zo strany politikov o manipulovaní s obvinenými v kauze Očistec a Dobytkár. Hovoril aj o útokoch na vyšetrovateľov.