HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ďalší kajúcnik sa dohodol s prokurátorom

Martin Mikulec (vľavo) a František Böhm z gangu takáčovcov. Ani jeden z nich už nie je nažive. Zdroj HD

Jeden z trojice takáčovcov, ktorý je v kolúznej väzbe, začal pravdepodobne spievať. Krajský prokurátor s ním uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú predložil súdu na schválenie. Ďalší dvaja takáčovci sú stále na úteku. Poďakovať sa môžu policajnému prezidentovi, ktorý pozdržal ich zaistenie.   

O prípade informuje denník Pravda. Takáčovec Dömötör je od 23. júla v kolúznej a útekovej väzbe na základe rozhodnutia Okresného súdu Bratislava III, proti ktorému sa odvolal. „Prokurátor krajskej prokuratúry v Bratislave podal na OS Bratislava III návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Csabu Dömötöra pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy,“ informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Izraelský zlatý medailista má smolu. Nie je totiž Žid!

Kajúcnik z kauzy Božie mlyny krivo svedčil

Takáčovec Csaba Dömötör je svedkom v známej kauze Božie mlyny, v rámci ktorej zadržali a obvinili aj bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika či Ľudovíta Makóa.  Obvinený sa však priznal, že krivo svedčil. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ho viní z krivej výpovede a z marenia spravodlivosti. Prípad sa týka podozrení z ovplyvňovania svedeckých výpovedí v kontroverzných policajných kauzách NAKA.

Procesy postavené na kriminálne závadových osobách

Dömötör vybavoval veci hrubým násilím ako člen čierneho výjazdu gangu. Robil šoféra Matejovi Zemanovi, známemu takáčovcovi a svedkovi v jednej osobe, po ktorom inšpekcia stále pátra. Podnikateľ Peter Petrov, prezývaný Tiger, je ďalší hľadaný a obvinený zo skupiny takáčovcov. Opozícia viní policajného prezidenta Petra Kovaříka, že umožnil ich útek pozastavením zaisťovacieho zásahu.

Kauza Santusová vyriešená stále nie je

Špecializovaný tím, ktorý vedie vyšetrovanie v tejto veci, je zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA.  Vedúca špecializovaného tímu ÚIS  Diana Santusová je stále postavená mi výkon služby. Rozhodol o tom dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Prieskum: Vláde Matovičovej bábky Eduarda Hegera dôveruje len 17 percent občanov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info