HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico: Tam, kde prezidentka Ústavu a Ústavný súd využívať má to nerobí, a tam, kde to robiť nemá je aktívna (VIDEO)

Robert Fico je nielen proti očkovaniu na COVID-19, ale najmä proti očkovaniu detí naň. Zdroj: FB / Robert Fico

Prezidentka Zuzana Čaputová to u opozície prehráva na celej čiare. A to najmä preto, že takmer okamžite podpísala zákon, ktorý diskriminuje nezaočkovaných proti zaočkovaným a obmedzuje aj ich práva. Veľmi kriticky sa na ňu po tejto stránke pozerá najmä opozičný Smer-SD.

Po veľkej kritike zo strany podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu prišiel rad aj na samotného šéfa Roberta Fica. Ten hlave štátu vo videu vytkol viacero vecí, ktoré ako prezidentka urobiť mala, ale zachovala sa presne opačne. A tým Slovákov nielenže nespája, ale práve naopak – rozdeľuje.

Hlava štátu sa obrátila na Ústavný súd a zmarila referendum, ktoré žiadalo 600-tisíc Slovákov

Slovenská prezidentka by mala byť nadstranícka a mala by národ spájať. Ona však robí všetko opačne,“ tvrdí Fico. Podľa neho je straníckou prezidentkou Matoviča a Hegera a národ pravidelne rozdeľuje. „V nedeľu prijala Národná rada mimoriadne vážny zákon, ktorý rozdeľuje a diskriminuje spoločnosť. Ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní sú nútení, aby sa očkovali. Budú podliehať rozličným opatreniam a obmedzeniam, ktoré sú v rozpore s našou Ústavou,“ hovorí predseda Smeru-SD. Dodáva, že opozícia prezidentku vyzvala, aby tento nezmyselný zákon z koaličnej dielne nepodpísala. „Ale naopak, namiesto toho, aby ho podala na Ústavný súd, lebo takéto právo má, tak sa ho rozhodla podpísať prakticky okamžite. Do 24 hodín od jeho prijatia,“ konštatuje smutne Fico. Dodáva, že im nezostáva nič iné iba sa obrátiť na Ústavný súd.

Madam Čaputová, dnes v USA vedia, komu slúžite. Slováci to ale nie sú. Hanbite sa! Odkazuje Blaha

Prezidentka ako agentka očkovania

„Tento krok prezidentky len potvrdzuje, že sa správa ako nejaká agentka očkovania ako nejaký reklamný predmet, ktorý je určený na podporu tohto kroku vo vzťahu k slovenskej verejnosti,“ prízvukuje šéf smerákov. „Tam, kde pani prezidentka má využívať Ústavu a Ústavný súd tam to nerobí, a tam, kde to nemá robiť, tam je zase aktívna,“ konštatuje Fico a ako príklad uvádza to, keď sa hlava štátu obrátila na Ústavný súd a zmarila referendum, ktoré žiadalo viac ako 600-tisíc Slovákov. No a vrcholom všetkého podľa predsedu Smeru-SD je, že pani prezidentka ešte aj klame a spomína „slávne a utajené“ stretnutie v pivnici SIS zo 17. mája tohto roka

Fico: Aj novú vyhlášku podávame na Ústavný súd SR. Nikoho nemožno nútiť, aby sa očkoval!

Prezidentka neodsúdila hrubé porušovanie ľudských práv a deštrukciu právneho štátu

„Tam sa, v prítomnosti prezidentky, bavili o manipulácii trestných konaní, o hrubom porušovaní ľudských práv, o poškodzovaní ľudí, ktorí sú obvinení, alebo ktorí sedia vo väzbe. Pani prezidentka vtedy o tomto stretnutí klamala a povedala, že sa na ňom nehovorilo o živých prípadoch. Dnes je ale všetko jasné a evidentné, že celá správa zo 17. mája, ktorá bola predmetom rokovania na SIS bola len o živých prípadoch, hovorí ďalej trojnásobný premiér.

„A namiesto toho, aby sa prezidentka odsúdila toto hrubé porušovanie ľudských práv, túto deštrukciu právneho štátu, aby odsúdila to, že vo väzbe sedia nevinní ľudia, ktorí sú tam bez dôkazov, tak príjme individuálne rozhodnutie, individuálnu milosť a odpustí človeku, ktorý pestoval vo svojom vinohrade marihuanu osem rokov z 10 ročného trestu,“ kritizuje Robert Fico krok Zuzany Čaputovej a na samý záver dodáva: „Toto je ponímanie pani prezidentky, pokiaľ ide o spravodlivosť, nadstraníckosť a spájanie národa.“

Flašík zúri. Prezidentka chrapúnsky a bezprecedentne pošliapala vôľu občanov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info