HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Kto vám dal tento mandát aby ste tu delili ľudí?!“ Pýta sa vo faktickej poznámke poslanec Taraba

Podľa Tomáša Tarabu opozícia nútenú vakcináciu nikdy nepodporí. FOTO TASR - Michal Svítok

Koalícia žiadala aj opozíciu aby spolu v očkovaní „kopali na jednu bránu“ . Tá to ale odmieta s tvrdením, že túto hru a delenie ľudí na očkovaných a nezaočkovaných hrať nebude. Poslanec Tomáš Taraba vo videu vysvetľuje, prečo to rozhodne robiť nebudú.

Ľudia by možno mali častejšie sledovať prenosy z parlamentu, kde sa nie raz odohrávajú zaujímavé slovné súboje. Určite by si poopravili obraz o poslancoch, ktorých do parlamentu poslali. Slovný súboj sa odohral aj medzi poslancom za OĽaNO Andrejom Stančíkom a jeho parlamentným kolegom Tomášom Tarabom zo Život-Národná strana. Ten ponúkol svoju faktickú poznámku aj vo videu na sociálnej sieti.

Vy navrhujete nepopulárne a nevedecké opatrenia

„Vážený pán Stančík, boli ste celkom emotívny, pretože obhajovať pavedu sa dá iba nahrádzaním nejakej emotívnosti. Hovoríte, že kedy sa opozícia postaví za tie nepopulárne, ale potrebné opatrenia. Nie je problém, že je niečo nepopulárne, problém ale je, že vy navrhujete nepopulárne a nevedecké opatrenia,“ hovorí vo svojej faktickej poznámke Tomáš Taraba. „Nevedecké opatrenie bolo, že vy ste tu každý týždeň nútili ľudí stáť v trojmiliónových kolónach aby sa chodili testovať. Nerobil to nikto na svete, urobili ste to len vy, aby ste nakradli testy. To, že ste ich nakradli povedal Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO),“ konštatuje nezaradená poslanec za hnutie Život-Národná strana a dodáva: „Nakradli ste ich presne tak isto ako tu vyčítate Brhelovi, že nakradol keď dodával počítače. Takto ste  nakradli aj vy tie testy. Povedal to ÚVO.“

Taraba: Privítajme prvú vládu apartheidu v dejinách Slovenska!

„Ak si myslíte, že toto bude opozícia niekedy obhajovať, tak ste na omyle. Ak si myslíte, že my tu teraz budeme obhajovať vaše veci len preto, že vy sa tu emotívne postavíte a my vám tu budeme, aby sme boli pekní, pred vami pritakávať, tak to ste úplne na omyle,“ prízvukuje Taraba a vzápätí sa poslanca Stančíka pýta, prečo im vyčítajú, že autority sa na Slovensku skompromitovali. „Oni sa skompromitovali sami, skompromitovali ste ich aj vy, skompromitoval sa Krčméry, keď tu začal rozprávať že očkujte sa, my najskôr o päť rokov budeme vedieť čo sme vám dali do tela. To sú jeho reči. Ako si vy vôbec dovolíte postaviť sa a povedať opozícii aby sa postavila za túto pavedu,“ hovorí zjavne rozladený Taraba.

Taraba: Hlásna trúba politiky strachu Krčméry vyzeral oproti Bošňákovi ako diletant

Tie lotérie kto tu platí? Neplatia to tiež tí neočkovaní?

„Prečo to od nás očakávate? No my to robiť nebudeme. A ja sa pýtam vás, kde ste vy našli toho Boha pri sebe že vy toto robíte. Vy o tých vakcínach neviete nič, Vy ste nevideli zmluvy, za ktoré ste to nakúpili. Všetko je utajené. Vy keď nám tu rozprávate, že tie testy sme platili z verejného zdroja, tak ja sa pýtam, a tie vakcíny s akých peňazí platíte? Kde máte utajené zmluvy. To nejde z verejných zdrojov?“ kladie ďalšie nepríjemné faktické otázky opozičný poslanec.

„Tak si to potom plaťte sami. Tie lotérie kto tu platí? Neplatia to tiež tí neočkovaní? Kto vám dal tento mandát aby ste tu delili ľudí!“ zakončil svoju faktickú poznámku vo videu Tomáš Taraba.

Poslanec Taraba: Slovensko ako štát nefunguje, súdy ignorujú žaloby vo veci ochrany ľudských práv

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info