Taraba: Hlásna trúba politiky strachu Krčméry vyzeral oproti Bošňákovi ako diletant
26 | 06 | 2021 I Jozef Uhlarik

Koaliční politici aj niektorí vedci a odborníci poukazujú na rozširujúcu sa Delta mutáciu koronavírusu ako na veľkú hrozbu. Patrí medzi nich aj profesor Vladimír Krčméry. Ten však podľa statusu Tomáša Tarabu utrpel v súboji s analytikom Ivanom Bošňákom doslova debakel.


Krčméry sa spolu s analytikom Ivanom Bošňákom a ďalšími dvomi hosťami zúčastnili besedy v televízii TA3. Slovný súboj názorov však podľa Tomáša Tarabu nedopadol pre profesora najlepšie. Ako píše v statuse, z jeho strany to bolo doslova na uterák.
Krčméryho táraniny o Delte spláchol Bošňák

„To, čo zažil včera Krčméry na TA3, bolo na uterák v priamom prenose. Jeho táraniny o Delte vyslovene spláchol analytik Bošňák, ktorý ho konfrontoval s dlhodobými dátami z Veľkej Británie, kde Delta je už dlho,“ píše na úvod krátkeho statusu Taraba.

Dodáva, že sa to dá sa to zhrnúť do tejto jednej vety: „Nestrašme, nie je to nič vážne, práve naopak. Kratšia hospitalizácia, nízka úmrtnosť a to aj v Londýne, ktorý má nižšiu zaočkovanosť ako Bratislava.“„Krčméry vyslovene koktal. Neverím politikom, čo spravili z protipandemických opatrení zdroj megabiznisu vybraným firmičkám bez verejných obstarávaní,“ konštatuje Taraba, ktorý na samý záver píše: „Krčméry sa stal pre politiku strachu hlasnou trúbou, ale bol by lepšie urobil, keby sa včerajšej relácie vyhol, pretože tam vyznel ako diletant.“

Český epidemiológ: Je neuveriteľné, ako sa u nás s číslami o delta mutácii manipuluje
A nielen u nás, aj z pohľadu Českej republiky, žiada sa dodať. Ide tu zas a len o hrubú politickú a mediálnu propagandu. To prvé z neznámeho dôvodu (nateraz) a to druhé zjavne z hlúposti. Čítať ďalej
24 | 06 | 2021 | Ivan Brožík