HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Británia pripravuje ďalšiu provokáciu, tentoraz chce do toho zatiahnuť i Čínu

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Dôležitosť novej britskej operácie podčiarkuje, že sa na jej príprave podieľa tajná služba MI6. Ich úlohou má byť „zabezpečiť“ priestor v Juhočínskom mori. Uviedla Večerná Moskva. Slovom Británia pripravuje ďalšiu provokáciu.

Špeciálne sily Veľkej Británie pripravujú ďalšiu operáciu, podobnú akcii, pri ktorej bola nasadená loď Defender v Čiernom mori. Tentoraz chcú podľa Sunday Times vyprovokovať nielen Ruskú federáciu, ale i Čínu. Britské noviny to uviedli na základe informácií od brigádneho generála Marka Tottena.

Na pripravovanej operácii sa majú zúčastniť vzdušné i námorné sily Veľkej Británie. Samotný Totten pre britské noviny uviedol, že jeho úlohou je v plánovanej operácii „viesť britskú námornú pechotu“.

Si Ťin-pching mobilizuje Čínu na možnú jadrovú vojnu (Gordon G. Chang)

Ruská a čínska hrozba

Podľa Tottena sa novo cvičené britské jednotky budú musieť vysporiadať s aktuálnou „ruskou a čínskou hrozbou“. Na začiatok by počet nových britských špeciálnych síl mal byť približne štyri tisíc vojakov.

„Ich úlohou bude obstáť v ťažkých bojových situáciách. Nemôžem spresniť, o aké situácie by mohlo ísť. Každopádne to budú veľmi náročné úlohy,“ povedal Totten.

Dôležitosť nových britských špeciálnych síl podčiarkuje i fakt, že sa na ich príprave podieľa  britská tajná služba MI6. Ich úlohou má byť okrem iného „zabezpečiť“ bezpečný priestor v Juhočínskom mori. Kvôli „čínskej hrozbe“.

Provokácia Moskvy: Manévrov NATO na Ukrajine sa prednostne zúčastňujú rusky hovoriaci vojaci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info