HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Bratislave hrozí povodeň! Dunaj prudko stúpa a hlavné mesto čaká povodňová vlna z Nemecka a Rakúska

záplavy
Počet obetí záplav v Nemecku sa zvýšil na najmenej 180 / TASR
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje, že v nasledujúcich hodinách na Slovensku zaznamenáme prudké vzostupy hladín riek.

Uplynulé dni sa v Nemecku a v Rakúsku vyskytli intenzívne zrážky. Tie majú dopad aj na stav Dunaja, ktorý už aj na našom území začína stúpať a dosiahne stupne povodňovej aktivity, informuje portál imeteo.sk.

Tragické zrážky v Nemecku a Rakúsku

Tragické výdatné zrážky v Rakúsku a v Nemecku majú svoj dopad. Uprostred leta sa oblasťou strednej Európy šíri povodňová vlna, ktorá putuje ďalšími štátmi strednej Európy.

Na Slovensko má najväčší vplyv najmä to, že výdatne  pršalo v mnohých oblastiach Horného Rakúska. Malé rieky v hornom Rakúsku sa primárne vlievajú do Dunaja a ten začal už včera v Rakúsku výraznejšie rásť, pričom teraz sa povodňová vlna šíri k Slovensku.

Diváci tešte sa! Do parlamentu sa vracia cirkus s obrými transparentami, letákmi a teatrálnosťou

Bratislavu zasiahne povodňová vlna už v noci

SHMÚ informuje, že ešte o polnoci mala hladina Dunaja v Bratislave bežnú výšku okolo 405 cm, no v nedeľu dopoludnia už hladina stúpla o takmer meter a blíži sa k hranici 5 metrov. Vzostup Dunaja bude pokračovať aj v nasledujúcich hodinách.

Už vo večerných hodinách by mal Dunaj v Bratislave prekonať úroveň 1. povodňového stupňa, čo je hranica 650 cm. V noci bude Dunaj ďalej rásť a po polnoci bude atakovať úroveň až 2. povodňového stupňa na hranici 750 cm. Za 24 hodín tak Dunaj v priebehu dnešného dňa stúpne v Bratislave o takmer 2,5 metra, píše portál imeteo.sk.

Hrozí, že ak sa nezomkneme, zotročia nás, a neostane len pri povinnom očkovaní, varuje Laššáková

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info