HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemecko zasiahli obrovské povodne. Najmenej dvaja ľudia zahynuli a 30 je nezvestných (VIDEO)

Na snímke zaplavený dom v nemeckej obci Erdorf 15. júla 2021. FOTO TASR/AP Houses are submerged on the overflowed river banks in Erdorf, Germany, as the village was flooded Thursday, July 15, 2021. Continuous rainfall has flooded numerous villages and cellars in Rhineland-Palatinate, southwestern Germany. (Harald Tittel/dpa via AP) *** Local Caption *** ulica dáždnik cesta hasièské autá

Po búrkach a prívalových dažďoch, ktoré zaplavili niekoľko nemeckých štátov, zahynuli dvaja hasiči a najmenej 30 ďalších ľudí je nezvestných. Extrémne počasie spôsobilo, že cesty boli nepriechodné. Ulice sa zmenili na rieky, informuje portál RT.

Mohutný lejak medzi utorkom a stredou spôsobil vo viacerých nemeckých spolkových krajinách obrovské škody. Podľa verejnoprávnej spoločnosti SWR povodne vo štvrtok ráno strhlo šesť domov. Okrem úmrtia hasičov je stále nezvestných asi 30 ľudí, dodala agentúra. Ďalším 25 domom hrozí zrútenie v západnej spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Záchranári ešte aj vo štvrtok ráno pracovali na tom, aby obyvateľov priviedli do bezpečia. Päť ľudí bolo uväznených v dome vo Waxweileri, ktorý je „úplne obklopený“ vodou.

Búrky zasiahli aj Sasko, Durínsko, Severné Porýnie-Vestfálsko (NRW) a Bavorsko.

Pri záchranných prácach v Altene v Severnom Porýní-Vestfálsku zahynul 46-ročný hasič. Polícia v stredu tento incident označila za „tragickú nehodu“. Ďalší hasič sa zrútil a neskôr zahynul počas misie súvisiacej s búrkami v elektrárni Werdohl-Elverlingsen neďaleko Werdohlu o niekoľko hodín neskôr, uviedla polícia.

V neďalekom meste Hagen podľa meteorologickej služby spadlo za pár hodín 100 litrov vody na meter štvorcový , čo spôsobilo, že rieka Volme sa vyliala z koryta. Úrady boli nútené vyhlásiť núdzový stavu. Zábery z Hagenu ukazujú rozsah záplav. Jeden používateľ Twitteru zverejnil video, ktoré sa javí ako zábery dunivej rieky. V skutočnosti však ide o pozostatok jeho príjazdovej cesty.

Úradníci mesta vyzvali kohokoľvek, kto žije v blízkosti zasiahnutých okresov, aby okamžite opustili domovy.

V Moskve prepukla masívna bitka dvoch skupín migrantov. Zapojilo sa do nej viac ako 100 ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info