HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Bude iný názor potrestaný? Časť verejnosti vyjadruje Lakotovi podporu. Časť SAV sa od neho dištancuje

tasr

Biomedicínsky ústav Slovenskej akadémie vied (BMC SAV) sa oficiálne dištancoval od jedného zo svojich kolegov – doktora Jána Lakotu. Údajne zavádza, čo jeho kolegovia považujú za neetické a škodlivé. Na tvrdenia vedcov z BMC SAV reaguje aj verejnosť. Ľudia Lakotovi v komentároch vyjadrujú podporu, volajú po slobode názorov a odbornej diskusii.

„Skutočný vedec stojí vždy na strane pravdy a poznania! Veľakrát musí ísť aj proti zaužívanému prúdu! A to je tá veľkosť skutočného, nepodplateného vedca!“ Píše Jozef P.

BMC SAV sa oficiálne dištancoval od jedného zo svojich kolegov – doktora Jána Lakotu, informujú Aktuality.sk. Vedcom prekáža, že dlhodobo zľahčuje pandémiu koronavírusu a odrádza od očkovania nepravdivými tvrdeniami. Odborníci za jeho aktivitami, počas ktorých údajne šíri dezinformácie, vidia snahu o získanie obdivu laickej verejnosti. Prekáža im, že ako vedec sa vyjadruje v „alternatívnych“ médiách, konkretizujú Aktuality.sk

Laická verejnosť vyjadruje Dr. Lakotovi podporu

Po zverejnení článku na sociálnej sieti Aktuality.sk laická verejnosť v komentároch vyjadrila Dr. Lakotovi podporu. Väčšina volá po diskusii, v ktorej dostanú priestor aj odborníci, ktorí majú výhrady voči očkovaniu. Vyzývajú médiá, aby umožnili rozpravy, kde budú zastúpené všetky skupiny odborníkov a nie iba strany, ktorých názory sa zhodujú.

Strašiť ľudí nie je namieste. A dávať výnimky diplomatom, ktorí majú byť vzorom zodpovednosti, už vôbec nie

Rozoštvali celý národ, postavili proti sebe rodiny, priateľov, známych, kolegov

Jeden z najvýstižnejších komentárov: „Pozrite sa, čo s nami porobili a ďalej robia. Ako rozoštvali celý národ, postavili proti sebe rodiny, priateľov, známych, kolegov. Ktokoľvek má iný názor, je dezinformátor, konšpirátor, hoaxer, nepriateľ štátu a ľudu,“ píše pani Eva. Sloboda názorov podľa nej je prípustná iba do takej miery, ako bola v socializme. 

MUDr. Lakota je tiež vedcom SAV

Odborníkom zo SAV, ktorí kritizujú Dr. Lakotu, vyčíta ich prístup a pripomína, že on je tiež vedcom SAV. „Vedca považovala dlhé roky SAV za kvalitného, profesionálneho odborníka s príslušným vzdelaním a vedeckými výsledkami. Inak by ho predsa ani na SAV-ku nezobrali. Ani by ho tam netrpeli. Dlhé roky bol pre našu vedu a pre SAV prínosom,“ píše.

„Vymenili ho snáď ufóni?“ Pýta sa čitateľka Eva sarkasticky. „Predpokladám, že s tými kolegami, ktorí naňho teraz nakladajú, dlhé roky dobre vychádzal. Veď ak by to tak nebolo, už by to o ňom šírili. A odrazu prestal byť odborníkom, vedcom, zázrakom prišiel o všetky vedomosti a dokonca je narcis. Iba preto, že má iný názor ako mainstream,“ vysvetľuje pani Eva.

Psychiater MUDr. Čičala: Ľudia by mali prestať sledovať médiá a odpojiť sa od manipulácie

Tolerancia vďaka našim vládcom vymizla

Podľa pani Evy za situáciu, ktorá v spoločnosti nastala, môžu naši vládcovia. Tvrdí, že sa postarali o to, aby sa všetci navzájom rozhádali, aby zmizla slušnosť, tolerancia. Poukazuje na rozdelené názory ohľadom očkovania. Pripomína to, čo sa zrejme dozvedela z médií, ktoré dávajú priestor aj odborníkom s iným pohľadom na očkovanie.

„Niekto sa boji nezaočkovať sa, lebo ma väčší strach z toho, že sa nakazí a možno zomrie. Druhý sa zas bojí zaočkovať, lebo má väčší strach z nežiadúcich účinkov. Vakcína je podľa EMA schválená len  podmienečne a klinické testy budú prebiehať dokedy? Do roku 2023?“ Pýta sa na záver komentára pani Eva.

Foto: Zdroj: FB:Aktuality.sk

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info