HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Aj napriek úplnému zaočkovaniu ochorelo na Covid-19 viac ako 3 800 Nemcov. Niekoľko stoviek bolo hospitalizovaných

Povinné očkovanie zdravotníkov by mohlo priniesť ich hromadné výpovede. Ilustračný obrázok / Shutterstock

Nemecko zaznamenalo viac ako 3 800 symptomatických prípadov Covid-19 medzi ľuďmi, ktorí boli od februára úplne zaočkovaní proti tejto chorobe, uviedol Inštitút Roberta Kocha, informuje portál RT.

U celkovo 3 806 Nemcov sa príznaky Covid-19 objavili najmenej dva týždne po úplnom zaočkovaní medzi 1. februárom a 7. júlom 2021. Informoval vo svojej najnovšej správe Inštitút Roberta Kocha (IRK).

Po úplnom zaočkovaní sa vírusom nakazilo aj ďalších 4 110 ľudí, v rovnakom období však došlo k bezpríznakovým prípadom, informoval inštitút. Viac ako 270 ľudí (poväčšine starší ľudia) muselo byť hospitalizovaných aj napriek faktu, že boli plne zaočkovaní.

Variant Covid-19, ktorý sa prvýkrát objavil vo Veľkej Británii, bol zodpovedný za väčšinu symptomatických prípadov u očkovaných pacientov medzi februárom a júlom. Kým indický Delta variant bol zodpovedný za rovnaké obdobie niečo vyše 120 prípadov. Napriek tomu bol tento variant zodpovedný za približne polovicu symptomatických prípadov u zaočkovaných za posledné štyri týždne.

Až 40 percent Britov by chcelo nosiť rúška navždy, tvrdí najnovší prieskum

Počet symptomatických prípadov u tých, ktorí boli úplne zaočkovaní, predstavoval malé percento z celkového počtu prípadov Covid-19 zaznamenaných medzi februárom a júlom. Išlo iba o 0,29 percenta všetkých prípadov hlásených u dospelých do 60 rokov. U starších ľudí vo veku 60 rokov a viac to bolo 1 percento.

Priemerná účinnosť vakcíny v období od februára do júla predstavovala 92 percent u dospelých do 60 rokov. U starších osôb išlo to bolo 91 percent. Informovala vo svojej správe agentúra IRK bez uvedenia akýchkoľvek podrobností týkajúcich sa konkrétnych vakcín.

Inštitút tiež vo štvrtok informoval o 970 nových prípadoch a 31 úmrtiach. Celkovo zaznamenalo Nemecko od začiatku pandémie a 3 141 úmrtí 3 733 519 infekcií. IRK už vo štvrtok varoval, že nákazlivejší Delta variant postupne získava nové rekordy a stáva sa prevládajúcim kmeňom v Nemecku.

Ruské ministerstvo zahraničia skritizovalo francúzskeho ministra, ktorý podhodnocuje ruské a čínske vakcíny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info