HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Môžete plakať, aj ublížene mlčať, ale nikdy, nehovorte nikdy. Inak dopadnete na Matoviča

Igor Matovič a jeho vláda podľa Becíka zrazila svoj ľud na kolená. Ilustračná fotokoláž / Redakcia (TASR)

Môžete sa rozplakať, môžete sa vysmievať, urážať a provokovať, aj ublížene mlčať, ale nikdy, naozaj nikdy, nehovorte nikdy. Inak dopadnete na Matoviča. Je treba pripomínať? Je. Veru treba pripomínať. Pretože vždy máme tendenciu zabúdať. A na Slovensku po toľkých koaličných krízach človek nikdy nevie, kedy tie najbližšie voľby budú.

Písal sa marec 2021. Igor Matovič bol za obrovským, ľudstvo zachraňujúcim činom.

Sputnik do Ruska neodletí. O pár mesiac neskôr je všetko inak

Na sociálnej sieti Igor Matovič napísal status. „Sputnik do Ruska neodletí. To bolo kriku za milióny vakcín, ktoré zachránia tisícku životov,“ začína prvá časť príspevku. Tvorí ho šesť riadkov. Vyčítajú sa obvinenia z hybridnej vojny, vynikajú pojmy, ako geopolitické zbrane a hrobové ticho. To malo podľa autora príspevku nastať potom, ako sa Rusi ponúkli, že im môžeme Sputnik vrátiť späť.

Po pár riadkoch pauzy prichádza k nadšeniu, ktoré ešte na určitú skupinu zaberá. Podobne, ako zaberalo počas predvolebnej kampane. „Takže, Sputnik do Ruska späť nepoletí a bude zachraňovať životy na Slovensku. A pravdu? A nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy.“

Dopĺňajú ho srdiečka a úsmevy a nikdy nevynechaný hasthag: Odvážne, Úprimne a pre ľudí. Igorova značka a značka jeho ľudí.

Písal sa 2. júl 2021. Sputnik, o ktorý nie je záujem, už nie je na Slovensku. Predali sme ho do Ruska.

Ako si Matovič nasr..l do úst a úplne bez hanby. Asi sme všetci stratili pamäť, vrátane googlu…

Je treba pripomínať?

Je. Veru treba pripomínať. Pretože vždy máme tendenciu zabúdať. A na Slovensku po toľkých koaličných krízach človek nikdy nevie, kedy tie najbližšie voľby budú.

Lebo Čojetebadotoho platí v bežnom živote, ale nie v živote politickom. A aj keď sa to fanúšikom obyčajných ľudí nepáči, každého z nás je do všetkého. Minimálne dovtedy, kým budú politici platení z našich peňazí. Alebo dovtedy, kým nepochopia, že politika má byť služba pre občana a nie boj o moc.

„Slovensko nakúpilo vakcíny Sputnik V v marci. Kontrakt sa týkal využitia dvoch miliónov dávok. Z prvých 200.000 dávok, ktoré dostali povolenie, sa začalo očkovať 7. júna. Vakcínou Sputnik V je zaočkovaných prvou dávkou približne 10.500 ľudí. Na očkovanie je zaregistrovaných v čakárni cirka 8000 ľudí,“ píše Hlavný denník.

Nevyužité Sputniky sme predali späť Rusom

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info