HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemecká vakcína CureVac vykázala v poslednej fáze testovania účinnosť iba 48 percent

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nemecká biotechnologická firma CureVac uviedla, že jej vakcína proti Covid-19 vykázala po konečnom testovaní účinnosť iba 48 percent, informuje portál RT.

Spoločnosť CureVac v stredu oznámila výsledky druhej a tretej fázy testovania vakcíny. Testovania sa zúčastnilo 40 000 osôb z 10 krajín z Európy a Latinskej Ameriky.

„V bezprecedentnom kontexte preukázal CVnCoV celkovú účinnosť 48 percent,“ uviedla spoločnosť. Dodala tiež, že vekovej skupine 18 – 60 rokov sa darilo o niečo lepšie, a to na úrovni 53 percent.

Výsledky boli iba skromným zlepšením oproti predbežnému pokusu CureVac začiatkom tohto mesiaca, ktorý ukázal, že vakcína mala celkovú účinnosť 47 percent.

NATO úplne odmieta vojenskú spoluprácu s Ruskom, tvrdí Lavrov

CureVac poznamenal, že očkovanie bolo ešte účinnejšie proti „stredne ťažkému až ťažkému ochoreniu“ vo vekovej skupine 18 – 60 rokov, a to na úrovni 77 percent.

Táto správa spôsobila úder akciám spoločnosti CureVac. Spočiatku sa prepadla ich hodnota o približne 10 bodov. Predchádzajúce neuspokojivé výsledky testovanie spoločnosti CureVac mali podobný vplyv na trh.

Ruské stíhačky zabránili lodi holandského námorníctva vplávať do teritoriálnych vôd (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info