HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tretia svetová vojna sa už dávno začala, vraví ruský generál

Declaration of war / Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Len sa nevedie v zákopoch, ale v kanceláriách. A nie pomocou strelných zbraní, ale prostredníctvom informačných technológií. To ju ale nerobí menej deštruktívnou,“ pripomína Sergej Lipovoj. Uviedol Riafan.ru.

„Tretia svetová vojna už nejakú dobu trvá, len nemá tradičnú podobu,“ uviedol ruský vojenský expert Sergej Lipovoj.

Veľká vlastenecká vojna, ktorá sa pre Sovietsky zväz začala 22. júna 1941 po náhlom vpáde nacistického Nemecka na jeho územie, sa stala jedným z najväčších ozbrojených konfliktov minulého storočia.

Tretia svetová vojna neprichádza z Ruska, skutočnou hrozbou je NATO

Niektorí analytici tvrdia, že súčasná situácia vo svete sa veľmi podobá tej pred začiatkom Druhej svetovej vojny. „To však nie je úplne pravda,“ uviedol generálmajor a hrdina Ruskej federácie. Momentálne je Lipovoj predsedom prezídia Všeruskej organizácie Dôstojníci Ruska.

Tretej svetovej vojne sa nevyhneme, keďže je už v plnom prúde

Lipovoj sa domnieva, že globálna situácia v súčasnosti viac pripomína časy studenej vojny a nie predvečer Veľkej vlasteneckej vojny. Západ podľa neho vyhlásil Rusko za „agresora“ po tom, čo sa krajina dokázala prekvapivo spamätať z devastácie z 90. rokov minulého storočia.

Ale jadrový arzenál, ktorý Moskva stále mala a má, je pre západnú globalistickú elitu vždy silným odstrašujúcim prostriedkom. Lipovoj zdôraznil, že ľudstvo sa nemôže vyhnúť Tretej svetovej vojne. Pretože v skutočnosti je už v plnom prúde.

Jakubisko: Ľudia sú nervózni, ako keď má prísť vojna. Svet sa zúžil na príkazy a nariadenia

„Tretia svetová vojna sa už začala. Len sa nevedie v zákopoch, ale v kanceláriách. A nie pomocou strelných zbraní, ale prostredníctvom informačných technológií. To ju ale nerobí menej deštruktívnou,“ uviedol ruský vojenský expert.

Rusko cudzie nechce, svoje ale nikomu nedá

Rusko sa v tejto vojne podľa ruského generálmajora drží dôstojne. Preto si je Lipovoj istý, že Západ nebude schopný Moskvu v novej globálnej konfrontácii premôcť. Podotkol, že Ruská federácia neplánuje zobrať nič cudzie. Zároveň ale ani nikomu nedá „to svoje“. „Provokácie odporcov nemajú na Rusko nejaký väčší účinok. Krajina je pritom vždy otvorená konštruktívnemu dialógu,“ povedal Lipovoj.

Generálmajor je tiež presvedčený, že sa národy Sovietskeho zväzu Veľkej vlasteneckej vojne vyhnúť nemohli. „Keď sa moc v Nemecku dostala do rúk psychopata Adolfa Hitlera, ktorý veril, že ozbrojený konflikt je jediný spôsob obnovenia štátu, Druhá svetová vojna už bola nevyhnutná,“ vysvetlil Lipovoj.

„Čaká nás veľká vojna,“ vraví jasnovidec, ktorý predpovedal tragickú smrť poľského prezidenta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info