HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruská štátna ochrankyňa práv upozorňuje na šikanovanie neočkovaných pracovníkov

Covid terror © Shutterstock

Najvypuklejšie šikanovanie pracovníkov je podľa Tatiany Moskaľkovovej v spoločnosti Norilsk Nickel. Zamestnancom oznámila, že ak sa nedajú zaočkovať, nepôjdu na letnú dovolenku, zároveň nech zabudnú na odmeny. Uviedol Realnoevremya.ru.

Tatiana Moskaľkovová, ombudsmanka pre ľudské práva v Ruskej federácii, je presvedčená, že „podpora očkovania“ proti koronavírusu prostredníctvom obmedzenia práv je veľmi „nečestnou hrou“.

„Príkladom“ Norilsk Nickel

„Spoločnosť Norilsk Nickel všetkým zamestnancom oznámila, že ak sa nedajú zaočkovať, nepôjdu na letnú dovolenku. Zároveň nech zabudnú na odmeny. Existuje obrovské množstvo ďalších podobných príkladov. Od krátenia odmien až po hrozby prepustenia z práce,“ uviedla ruská federálna ochrankyňa práv.

Pediatrička Prokopová má problém! Podali na ňu trestné oznámenie za vyhlásenia o očkovaní

Čo ak očkovaniu bráni zdravotný stav?

Moskaľkovová je presvedčená, že je potrebné nájsť riešenie pre ľudí, pre ktorých je očkovanie zo zdravotných dôvodov jednoducho životu nebezpečné.

Povinné očkovanie už nariadili viaceré ruské samosprávy

Región Nižný Novgorod zavádza povinné očkovanie proti COVID-19 pre pracovníkov školstva, obchodu, služieb, dopravy a tiež štátnych zamestnancov a zamestnancov iných príbuzných sfér.

Vedúci predstaviteľ Baškirskej oblasti Radij Chabirov zasa požaduje, aby bolo 30 percent štátnych zamestnancov zaočkovaných proti koronavírusu do 25. júna a 60 percent do 2. júla 2021.

Zaviesť povinné očkovanie obyvateľstva proti COVID-19 sa rozhodli i v Krasnodarskej samospráve. Oznámil to guvernér regiónu Veniamin Kondratiev.

Banáš: S manželkou sa nedáme očkovať, máme protilátky. Beží tu čistá propaganda

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info