USA chcú zaviesť nové sankcie proti Rusku v súvislosti s otrávením Navaľného
20 | 06 | 2021 I tasr

Spojené štáty sa chystajú zaviesť proti Rusku nové sankcie v súvislosti s otrávením ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. V nedeľu to uviedol poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, informovala agentúra AFP.


"Pripravujeme ďalší balík sankcií týkajúcich sa aj tohto prípadu," uviedol Sullivan pre televíziu CNN a dodal, že USA budú naďalej vyvíjať tlak na Rusko v súvislosti so "škodlivými ruskými aktivitami". Sankcie podľa Sullivana zavedú vtedy, keď sa USA uistia, že "trafili správne ciele".

K tomuto vyhláseniu došlo len štyri dni po summite ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Joe Bidena v Ženeve.

Navaľnyj (44) skolaboval a upadol do kómy vlani 20. augusta na palube lietadla z Tomska do Moskvy. Piloti urgentne pristáli v sibírskom meste Omsk, kde Navaľného hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti toxikologického oddelenia. O dva dni, 22. augusta, povolili lekári jeho prevoz špeciálnym lietadlom do Nemecka, kde sa liečil v berlínskej klinike Charité. Z nemocnice ho prepustili 23. septembra. Navaľnyj z otravy obviňuje ruského prezidenta Vladimira Putina a ruské tajné služby. Kremeľ akúkoľvek úlohu pri otrave popiera.

V januári po návrate z Nemecka späť do vlasti Navaľného zatkli na moskovskom letisku. Moskovský súd následne vo februári rozhodol, že počas pobytu v Nemecku Navaľnyj porušil podmienky podmienečného prepustenia v kauze starého prípadu sprenevery, ktorý sa všeobecne považuje za politicky motivovaný. V súčasnosti si tento najvýraznejší kritik Kremľa odpykáva 2,5-ročný trest vo väzení vo Vladimirskej oblasti.

Ide o experiment na ľuďoch a výsledky sú strašné, tvrdí fínsky politik
Fínsky politik Ano Veli Samuel Turtiainen vystúpil vo Fínskom parlamente dňa 9. júna a dôrazne upozornil poslancov fínskeho parlamentu na očkovacie látky proti Covid. Vo svojom vystúpení tvrdil, že ide o maskovaný toxín a na ľuďoch sa uskutočňujú... Čítať ďalej
20 | 06 | 2021 | Linda Chopin