HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tak tomuto neuveríte: Cez deň budú tropické horúčavy, v utorok nad ránom prídu mrazy!

Meteorológovia varujú na utorok ráno pred prízemným mrazom. Zdroj: shmu.sk

Príroda sa celkom zbláznila, toto už nie je ani ako v apríli. Meteorológovia iba včera informovali, že od utorka prídu tropické horúčavy a dnes už varujú pred prízemnými mrazmi! Na pozore by sa mali mať najmä poľnohospodári a záhradkári.

Takéto niečo si zrejme nepamätajú ani tí najstarší Slováci. Veď kto to kedy videl aby bolo cez deň aj viac ako 30 stupňov a nad ránom bol vonku mráz? Podľa SHMÚ to tak ale bude a na pozore by sa tak mali mať najmä poľnohospodári, ovocinári a záhradkári. Ako informuje portál tvnoviny.sk, meteorológovia varujú, že v noci na utorok hrozí vo viacerých lokalitách Slovenska prízemný mráz!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa, na územie Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Trnavského, Prešovského a Žilinského kraja, kde v noci na utorok 15. 6. hrozí prízemný mráz.

Výstraha platí od 2.00 h až do utorkového rána. Vo výške piatich centimetrov nad zemou sa podľa SHMÚ ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od nula až po -2 stupne Celzia. „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ spresnili meteorológovia.

Slováci pozor: Na budúci týždeň nás zasiahne prvá vlna veľkých horúčav v tomto roku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info