HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Takmer biblický príbeh: Lovca veľrýb nabrala do úst obrovská veľryba. Po minúte ho však „vypľula“!

Obrovský veľryba sa po asi minúte vynorila z hlín mora na hladinu a doslova vypľula zo svojich úst lovca veľrýb. Zdroj: pinterest.com

Po zážitku, akým prešiel na otvorenom mori lovec homárov Michael Packard, netúži azda nikto. Veď kto by sa chcel ocitnúť v papuli veľryby a netušiť, či ho náhodou nezožerie!

Michael Packard (56) z mesta Wallfleet z amerického štátu Massachusetts sa počas lovu homárov stal aktérom akoby rekonštrukcie jedného z najznámejších príbehov z Biblie. Nechtiac sa obrovskej veľrybe priplietol do cesty a tá ho takmer zožrala. Keď sa už-už lúčil zo životom, stalo sa niečo, v čo ani sám nedúfal, informuje portál tvnoviny.sk.

Lovcovi homárov veľryba nečakane darovala život
Michael Packard prežil doslova biblický príbeh. Zdroj: Archív rodiny M. Packarda

Packard, ktorý sa v ten deň druhýkrát narodil, sa v piatok ráno vybral na lov homárov. Obliekol si neoprén, nasadil potápačské vybavenie a vydal sa na cestu, na ktorú určite do konca života nezabudne. Počas prieskumu terénu totiž odrazu pocítil silný náraz, ktorý ho úplne ochromil. Keď sa prebral, ocitol sa v úplnej tme.

„Najskôr mi napadlo, že ma napadol veľký biely žralok, ale keď som sa spamätal a nevidel som žiadne zuby, usúdil som, že som asi vo veľrybej papuli a tá sa ma chystá prehltnúť,“ prezradil Packard pre televíznu stanicu WBZ. Dodal, že už bol zmierený so svojím osudom. Začal premýšľať aj nad tým, čo bude s jeho rodinou – manželkou a dvomi synmi. „Hovoril som si, že už prišiel môj čas, toto je koniec, pretože zo situácie, v ktorej sa nachádzam, niet úniku,“ opísal Packard svoje pocity.

Odrazu, po necelej minúte, sa stalo niečo, v čo nedúfal ani v tom najtajnejšom sne. „Veľryba vyplávala na hladinu, začala triasť hlavou, a potom ako keby vybuchla. Vypľula ma a skončil som vo vode. Bol som voľný,“ dodal s úľavou skúsený potápač, ktorý bol po náraze o morskú hladinu poriadne doudieraný. Šťastie mu však prialo aj naďalej, pretože nablízku bol jeho kolega Josiah Mayo, ktorý mu pomohol dostať sa do bezpečia na loď.

Neuveriteľný príbeh: Matka nechala dieťa v opustenom dome, po 10 rokoch odhalila niečo šokujúce

Do veľrybej papule sa dostal počas toho, ako sa kŕmila rybami

Šťastlivca Packarda neskôr ošetrili v nemocnici, kde neodhalili žiadne vážnejšie zranenia. Podľa odborníkov išlo s najväčšou pravdepodobnosťou o dospelú veľrybu druhu keporkak (vráskavec dlhoplutvý). „Podľa toho, čo lovec hovorí, to bol zrejme omyl a veľryba sa o prítomnosti človeka dozvedela, až keď ho nechtiac nabrala do otvorenej papule, keď sa kŕmila malými rybami,“ myslí si Jooke Robinsová, riaditeľka projektu výskumu keporkakov z Centra pobrežných štúdii v meste Provincetown.

K neuveriteľnej udalosti dodala: „Ešte som nepočula, že by sa niekedy stalo niečo podobné.“

Neuveriteľný príbeh: Záhadne zmiznutú ženu našli po dvoch rokoch na otvorenom mori!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info