HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

„Belgický Rambo“ povstal a po zuby ozbrojený sa rozhodol postaviť proti covid tyranii (Alexander Cyganov)

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Komentár Alexandra Cyganova (Tsargrad.tv)

Bojmi ostrieľaný belgický inštruktor špeciálnych síl opustil po zuby ozbrojený jednotku s odkazom, že „zakročí proti členom belgickej vlády a hlavnému virológovi krajiny“.

V Belgicku sa objavil Rambo. A možno potečie i „prvá krv“.

Profesionálny inštruktor armádnych špeciálnych síl 46-ročný Jurgen Conings utiekol z kasární. A navyše „po zuby ozbrojený“. Odišiel s prísľubom, že zakročí proti členom belgickej vlády a hlavnému virológovi krajiny. Podľa neho totiž svojimi zákazmi a príkazmi zobrali „ľuďom všetko“. Keďže nejde o nejakého blázna, možno bez rozpakov povedať, že v Belgicku začalo skutočné „ozbrojené povstanie proti politike EÚ“. Zatiaľ individuálne. Zatiaľ.

Dron prvýkrát zabil človeka „z vlastnej vôle“!

Belgického bojovníka možno nazvať i „ardenským kancom“. Do lesa sa totiž utekal ukryť s granátometom, samopalom FN P90 a so všetkou potrebnou muníciou. Už týždeň vodí za nos najlepšie policajné sily belgického kráľovstva. Dokonca i posily z Nemecka, Holandska, Francúzska a Luxemburska.

Celé to dáva zmysel, keďže ide o veterána z Afganistanu, Iraku, Juhoslávie a Libanonu. Nie je isté, či sa do ardenských lesov vybral ozaj viesť partizánsku vojnu. Tak či onak, česanie druhého najväčšieho lesného porastu v Belgicku, teda národného parku Hoge-Kempen v provincii Limburg, bolo zatiaľ neúspešné.

Sám proti EÚ

,„Belgický Rambo“, ako ho následne nazvali britské médiá, sa zjavne do lesov nevybral na lov. Pred odchodom napísal niekoľko listov na rozlúčku. Pohrozil v nich odvetnými opatreniami proti belgickej vláde. A tiež hlavnému virológovi krajiny Marcovi Van Ranstovi. Podľa „povstalca“ vzali ľuďom všetko: „Už nemôžem žiť v spoločnosti, kde nám politici a virológovia zobrali všetko,“ vysvetlil.

Mal na mysli druhé „zamknutie Belgicka“. Obchody, kaviarne, športové zariadenia a takmer všetky verejné miesta boli zatvorené od 2. novembra 2020 do 8. mája 2021. Doslova šesť mesiacov „väzenia“!

Škandalózny podporovateľ Trumpa a republikán Matt Gaetz vyzýva k ozbrojenej vzbure proti vláde!

A preto je slovo „rebel“ v tomto príbehu úplne správne. Pred nami nie je nič iné ako ozbrojené povstanie proti skutočnému porušovaniu občianskych práv a slobôd obyvateľstva. Európske úrady dotiahli útlak neutíchajúcimi antivírusovými blokádami do extrému. Povstanie má síce individuálny charakter. Predstavuje už však svetlo v temnote všeobecnej nespokojnosti. Tá sa nahromadila nielen v Belgicku, ale aj v celej Európe.

Smutný obraz „modernej Európy“

Či táto iskra ozaj zapáli európsky požiar nevôle, to sa ešte len ukáže. Možno tohto osamelého partizána dostanú skôr, než sa oheň stihne rozhorieť. V každom prípade je jeho príbeh veľmi smutným znakom skutočného stavu „modernej Európy“. Vojak, ktorý sa mal dobre. Slušne zarábal a mal skvelú kariéru. Zrazu nielenže uteká ozbrojený do lesa, ale navyše vyhlási vojnu vlastnej vláde.

Pre Európu, samozrejme, smutná vizitka, ktorá môže v Rusku vyvolať i uštipačný úškrn. Alebo len krútenie hlavou: „A títo ľudia nás chcú poúčať?“

Nedokážu nájsť jedného vojaka a chcú vystrašiť celé Rusko

A zároveň sa na tvár samovoľne vkradne i druhý úškrn. A títo „vtipní“ bojovníci, ktorí týždeň nemôžu nájsť jedného ozbrojeného osamelého vojaka v európskom lese, chcú vystrašiť Rusov svojimi vojenskými cvičeniami?

Ľudový pomstiteľ

Takže tento „pomstiteľ“ už viac ako týždeň drží v pozore celé Belgicko. Aspoň tak situáciu opisujú britské médiá.

Testíček, vakcína – zdravotnícka totalita, ktorú zaplatia naše vnúčatá! Hromží Daniel Landa VIDEO

A vyzerá to tak, že sa belgická vláda naozaj zľakla. Hlavný virológ schudol dve kilá. Teraz chodí už iba s ochrankou. Väčšinu času sa aj spolu s rodinou ukrýva. „Pomstiteľa“ vraj dokonca videli neďaleko jeho domu.

Nie je to pritom tak dávno, keď sa ešte van Ranst ako autor tvrdých belgických opatrení vystatoval, že „postoj proti covid opatreniam a očkovacím látkam sa príliš často zhoduje s agresiou, násilím a hrubým rasizmom. Jedna vec je jasná – takéto hrozby na mňa nerobia najmenší dojem“.

Lenže. Vojak, ktorý sa stal partizánom, mu zanechal ako odkaz dosť zlovestné príznaky odhodlania. Navštívil hrob rodičov, na ktorý položil všetky čestne zaslúžené vyznamenania.

To znamená, že muž, ktorý sa na svojom profile označil za „vojaka belgického letectva, ktorý miluje fitnes, kulturistiku a box“, všetkým ukázal, že sa rozišiel s minulosťou. Dal zbohom štátu i doterajšiemu životu.

Na život a na smrť

Zároveň dal prísahu, že bude „bojovať na život a na smrť“.

Existujú tiež náznaky, že nie je sám. Možné je, že v Belgicku už pôsobí viac než jedna partizánska skupina. Je šokujúce, že belgické špeciálne služby sledovali Coningsa tri mesiace. Napriek tomu im ušiel i so zbraňami. V jeho opustenom aute navyše našli štyri raketomety. Okrem toho vyšetrovatelia prehľadali pre podozrenie z extrémizmu až 11 bytov jeho kolegov. Vyzerá to tak, že sa „ardenský kanec“ teší značnej podpore svojich druhov. Treba pripomenúť, že ide o elitu belgickej armády.

Pandémia Covid-19 uvrhla do chudoby viac ako 100 miliónov pracovníkov, tvrdí OSN

Nie je zároveň ťažké uhádnuť, aké nálady panujú v belgickej armáde. Možno tých 400 belgických vojakov s pomocou zahraničných špeciálnych jednotiek svojho kolegu na ploche 10 krát 12 km vlastne ani nájsť nechceli.

Pritom ho tam hľadali len preto, lebo blízko nechal svoje auto. Alebo si mysleli, že je štyrmi vojnami ostrieľaný špecialista až taký hlúpy?

A táto „elita“ chce bojovať v Rusku?

Priateľka „partizána“ Gwendy vyzýva svojho „medvedíka“, aby sa vrátil domov. Zatiaľ sa skúsený inštruktor vojenských ostreľovačov môže pokojne pohybovať v niektorom meste. Médiá uviedli, že sa niekoľkokrát snažil dopátrať adresy doktora van Ransta. Teraz to má ťažšie, keďže má hlavný virológ ozbrojenú ochranu. Čo je však dôležitejšie, politicky už Conings dosiahol spravodlivú pomstu. Pozornosť celej krajiny sa sústreďuje na jeho konanie zamerané na „obranu“ obyvateľov. Van Ranst je už prakticky politická mŕtvola. A „ardenský kanec“ sa, naopak, môže dočkať i všeobecnej vďačnosti.

Politická mafia berie iba „svojich“

Je nepravdepodobné, že by sa dostal až do vlády. Mafia, ktorá vládne štátom v Európe a Amerike, pripúšťa do svojich radov iba „vlastných“. No ak sa tejto mafii nepodarí „belgického Ramba“ odstrániť, mohol by si sám nájsť miesto medzi takzvanými „nesystémovými“ politikmi.

Lenže mafia už nad ním vyniesla rozsudok. Médiá už chrlia obraz Coningsa ako krajného pravičiara, ktorý sa nevyhýba násiliu. Poukazujú na fakt, že na svojom profile na Twitteri odhalil svalnaté tetované telo. Vraj existujú náznaky jeho násilnosti. A celkovo sa údajne preukázalo, že predstavuje akútnu hrozbu.

Koronová erózia občianskych slobôd  (Lisa Hänelová)

Takže svalnaté telo a nálepka krajnej pravice dnes v modernej Európe stačí, aby vás médiá “verejne popravili“.

Je teda nepravdepodobné, že by tohto „samého vojaka v poli“ čakala svetlá budúcnosť. Hoci sa zriedkavo objavia i hlasy, že pravicové názory predsa ešte nie sú trestným činom a že by sa teoreticky dokonca mohol vrátiť i k vojenskej službe. Skôr či neskôr ho iste nájdu. Alebo sa vzdá sám. „Sám proti Belgicku“ predsa nemôže mať šancu.

Zúfalstvo môže zrodiť ďalších partizánov

Napriek tomu je možné už teraz vyvodiť záver, ktorý nebude závisieť od výsledku. Objektívne ide o ozbrojené povstanie proti politike vlády. Zatiaľ povstal len jeden človek. Preto je odsúdený na neúspech. V dôsledku krajného porušovania občianskych práv v Európe sa však jej obyvateľstvo dostalo do štádia zúfalstva. A v takej situácii sa z poslušných občanov veľmi ľahko stávajú partizáni.

Fakty o súčasnej svetovláde. USA ako exportér kapitalizmu a moci nad svetom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info