Ladislav Kamenický vyvracia oficiálne fabulácie okolo policajnej návštevy u ministra Matoviča
05 | 06 | 2021 I Ivan Brožík

"V poslednej dobe sa deje na Slovensku veľa podivných náhod. Ak sa náhody opakujú, tak už nie sú náhodami, ale pravidlom!" Konštatuje bývalý minister financií Ladislav Kamenický. "Náhodné pravidlo" vzťahuje aj na nedávnu návštevu ministra vnútra a prezidenta Policajného zboru SR u aktuálneho ministra financií Igora Matoviča.


"Po pokuse o zatknutie bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana a jedného zo šéfov elitných operatívcov NAKA Jána Kaľavského, bol náhodou na základe výpovede kajúcnika Slobodníka zatknutý aj Adrián Szabó riaditeľ Úradu inšpekčnej služby MV!" Píše Ladislav Kamenický pre veci-verejne.sk
Seriál "náhod"

"Adrián Szabó bol náhodou aj účastníkom stretnutia mocenských špičiek štátu na pôde SIS, ktorého sa zúčastnili traja najvyšší ústavní činitelia – prezidentka, predseda NR SR a predseda vlády!"

"Čisto náhodou sa v deň zadržania Szabóa konalo na Ministerstve financií SR podivné stretnutie Matoviča, Mikulca a Kovaříka, ktorého obsah je pre mňa veľkou záhadou."

Matovič a jeho družina vrátili na Slovensko mečiarizmus v jeho najtemnejšej podobe
Mečiarizmom sa nazýva spôsob vládnutia. Vyznačuje sa väčšinovým vládnutím, ktoré spochybňuje práva opozície a právo na vlastný názor a samostatné, nezávislé vnímanie spoločensko-politického vývoja. (Ivan Brožík) Čítať ďalej
04 | 06 | 2021 | Ivan Brožík

Kamenického poznámky, alebo "čo o tomto stretnutí tvrdia jeho traja účastníci"?

"Mikulec: „Na MF sa uskutočnilo plánované pracovné rokovanie ministra vnútra a ministra financií k návrhu rozpočtu Ministerstva vnútra SR na roky 2020-2024. Predmetom rokovania neboli žiadne vyšetrované kauzy“.

Kovařík: „Bežné pracovné stretnutia, ktorých je v priebehu dňa niekoľko každý deň, nemedializujeme. Zadržanie riaditeľa ÚIS nebolo témou stretnutia,“ vyjadril sa policajný prezident Peter Kovařík.

Matovič: Nedal žiadne stanovisko!" Zhrnul známe fakty Ladislav Kamenický. A teraz to naozaj začne byť zaujímavé.
Niečo tu ako bývalému ministrovi financií nesedí

"Rozpočet verejnej správy sa tvorí na tri roky (aktuálny rozpočet je na roky 2021-2023) a nie na štyri roky. Takže rokovanie o rozpočte na roky 2020-2024 je nezmyslom".

"Len pár dní dozadu si táto vláda navýšila rozpočet na rok 2021 o neuveriteľných 3,8 MILIARDY EUR. Matovič tvrdil, že sa jedná o takúto obrovskú sumu (aj s veľkou rezervou) preto, aby už rozpočet v priebehu roka neotváral. O akých rozpočtových výdavkoch sa teda bavili, mi nie je jasné⁉️"

"Keďže je pár dní po schválení novely rozpočtu (SMER-SD hlasoval PROTI tomuto enormnému zadlžovaniu Slovenska), neviem si predstaviť, na čo takéto stretnutie vlastne malo byť, a to akurát v deň zadržania Szabóa⁉️"

"O rozpočte rokuje bežne minister financií s príslušným ministrom. Minister si berie na rokovanie svojich úradníkov. Môže to byť aj prezident PZ. Ale väčšinou to má svoj dôvod, ktorý väčšinou nie je tajný. To by mal jasne vysvetliť pán Kovařík a nie len neurčito odpovedať na relevantnú otázku. Rokovať o rozpočte policajného zboru po schválení novely v NR SR je ako prísť s krížikom po funuse."

Matovičova chobotnica stratila posledné zábrany. Posledná séria bude možno plná krvi, varuje Blaha
Slovensko sa v týchto dňoch zmieta v situácii, aká tu azda ešte nikdy predtým nebola. Najsmutnejšie na tom celom je, že hlavnými protagonistami sú nielen policajti, ale aj tajná služba a dokonca Inšpekcia ministerstva vnútra. Hlavou nad tým celým... Čítať ďalej
04 | 06 | 2021 | Jozef Uhlarik

Vzniká tu teda niekoľko zásadných otázok, na ktoré by mali Matovič, Mikulec a Kovařík odpovedať: (Citát Ladislav Kamenický)

"O čom konkrétne títo páni rokovali, a to v deň zadržania šéfa Úradu inšpekčnej služby MV na pôde ministerstva financií⁉️"

"Ak sa bavili o rozpočte, o čom konkrétne? To predsa nemôže byť tajomstvom."

"Nesúviselo nejako toto stretnutie so zatknutím Szabóa, resp. s inými prípadmi?"
Dodatok Ladislava Kamenického

"Len nedávno sa verejnosť dozvedela, že Matovič sľúbil (a aj vyplatil) SIS 20 miliónov eur za to, že SIS príjme do svojich radov kajúcnika Makóa. ide o flagrantné zneužívanie verejných financií na politické ciele Matoviča."

"Všetkým nám len zostáva dúfať, že rokovanie nesúviselo s peniazmi pre ministerstvo vnútra za „dobre vykonanú prácu“, ktorá mimochodom môže mať súvis aj s prípadom zadržania šéfa inšpekčnej služby Szabóa, alebo inými prípadmi."

Pri navýšení rozpočtu som kritizoval jeho netransparentnosť, nakoľko peniaze neboli pridelené jednotlivým ministerstvám, ale že ich Matovič môže použiť, kde sa mu zachce. To znamená, nie na pomoc ľuďom postihnutých covidom, ale na jeho politické hry. A to je hrôzostrašné!" Končí svoju úvahu pre portál veci-verejné. sk exminister financií Ladislav Kamenický.

 

Matovičov plán nevychádza. Šampanské príchodom Sputnika nevybuchuje. Obetoval hlavu zbytočne?
02 | 06 | 2021 | Gabriela Fedičová