Matovičova chobotnica stratila posledné zábrany. Posledná séria bude možno plná krvi, varuje Blaha
04 | 06 | 2021 I Jozef Uhlarik

Slovensko sa v týchto dňoch zmieta v situácii, aká tu azda ešte nikdy predtým nebola. Najsmutnejšie na tom celom je, že hlavnými protagonistami sú nielen policajti, ale aj tajná služba a dokonca Inšpekcia ministerstva vnútra. Hlavou nad tým celým krúti v statuse aj podpredseda Smeru-SDS Ľuboš Blaha.


Paradoxom však je, že Igor Matovič a s ním v podstate aj celá koalícia pred voľbami sľubovali nastolenie poriadku. Ak je toto ten ich sľubovaný poriadok, tak to nám Pán Boh pomáhaj. Ako píše v statuse Ľuboš Blaha, už to u nás začína pripomínať taliansky mafiánsky seriál Chobotnica. „Ledva skončila tretia séria, už aj ide štvrtá,“ podotýka s humorom sebe vlastným Blaha.
Takto efektívne nebezpečných svedkov nelikvidovala ani talianska mafia Cosa Nostra

Slovenská verzia je ale podľa podpredsedu Smeru-SDS smutnejšia než tá klasická. „Komisára Cattaniho odstránili už v jednej z prvých sérií, „samovylupli“ mu oko a nafingovali samovraždu,“ píše v úvode Blaha mysliac tým na generála Lučanského. „A Dano, pardon, Tano Cariddi, to dopracoval až na najvyššie miesta na prokuratúre. A zametá stopy. Kápovia prelezení vo vláde sa zľakli, že policajti začnú spievať, a tak ich jedného po druhom zastrašujú a hádžu do väzby. Dnes zobrali šéfa inšpekcie Szabóa,“ pripomína Blaha a dodáva, že Szabó je ten chlapík, čo bol v pivnici SIS na stretnutí s prezidentkou. „Pamätáte - to je ten, čo sme všetci krútili hlavou, prečo sa špičky štátu stretávajú s nejakým úradníkom. Úradník zjavne veľa vedel. A naznačil, že môže začať rozprávať. Prešlo pár dní a šup, už je aj vo väzbe. Papuče pripravené. Aj dvojposchodová posteľ, aj tepláková bunda. Eňoňuňo,“ srší čiernym humorom Blaha, ktorý tým opäť naráža na osud Milana Lučanského.

Preboha, vyveďte už Matoviča v kazajke - to je jediná záchrana pre náš štát, prosí Blaha
Tajná správa Slovenskej informačnej služby, o ktorej v centrále spravodajskej služby rokovalo desať najmocnejších ľudí v našom štáte, rozdelila a najmä rozhádala spoločnosť. Jedným z veľkých kritikov súčasných pomerov je aj Ľuboš Blaha, ktorý to... Čítať ďalej
28 | 05 | 2021 | Jozef Uhlárik


„Takto efektívne nebezpečných svedkov nelikvidovala ani Cosa Nostra. Zuriana už zastrašili - vykopli mu dvere, dovyhrážali sa mu, spravili z neho štvanca. Dali dokonca dole šéfa tajnej služby. Každý, kto chcel spievať, ide do väzby. Dostať ich tam je najľahšia vec na svete - profesionálni udavači si niečo vymyslia a tramtaradá, ide sa za mreže,“ konštatuje podpredseda Smer-SD na margo udalostí z posledných dní. Mimoriadne vtipné sú podľa Blahu hlavne tie zámienky. „Pčolinského strčili do väzby, lebo vraj zobral úplatok 20 tisíc. Jasné, šéf tajnej služby riskuje celú kariéru kvôli dvom-trom mesačným papalášskym platom. Pri šéfovi inšpekcie Szabóovi im už na kompletku vybuchla fantázia. Vraj zobral úplatok v podobe „spotrebnej elektroniky“. Skoro mi oči vypadli, keď som to čítal,“ priznáva smerák.

Blaha: "Lipšic si masíruje svoje komplexy menejcennosti. Ak by Pčolinský povedal pravdu, je to jeho koniec!"
Poslanec parlamentu za Smer Ľuboš Blaha hodnotí na svojej facebookovej stránke situáciu na Slovensku jednoznačne. "To, čo sa stalo v parlamente, je smutný koniec parlamentnej demokracie. Bez preháňania." Podľa Blahu už ani nepredstierame,... Čítať ďalej
27 | 05 | 2021 | Diana Zaťková

Ako má Čaputová vysvetliť, že sa v pivnici stretla s chlapom, ktorého NAKA vzala do basy?

Podľa Ľuboša Blahu vo vzduchu visia podozrenia, že mafiáni hekli štát, že Matovič s Lipšicom tu vytvorili obludný systém likvidácie opozície. „Pri všetkej úcte, Lipšicovi už riadne kape na karbid. Len pripomínam, že ak myslia svoje obvinenia vážne, vystavili neuveriteľnej bezpečnostnej hrozbe troch najvyšších ústavných činiteľov, keď dopustili stretnutie v pivnici SIS - išlo o zjavnú kompromitáciu. Sabotáž. Ohrozenie štátu. Ako teraz hlava štátu Čaputová vysvetlí, že sa pred pár dňami pokútne v pivnici stretla s chlapom, ktorého NAKA zobrala do basy?“ pýta sa Blaha.„Veď to je hanba bezpečnostných zložiek, čo sa tu deje! Nezastavia sa už pred ničím. Koho zoberú zajtra? Lídrov opozície? Šéfa generálnej prokuratúry? Sudcov, čo im nejdú po ruke? Alebo ďalších policajtov, čo chcú spievať?“ sype podpredseda Smeru-SDS  nepríjemné otázky ako z rukávu. „Na Slovensku nemáme Cattaniho, musíme si pomôcť sami. Matovičova chobotnica stratila posledné zábrany - obávam sa, že posledná séria seriálu bude plná krvi,“ dodáva úplne hororovo na samý záver svojho statusu Ľuboš Blaha.

Fico šokuje: Koho ďalšieho po Szabóvi zavrú? Mňa? Žilinku? Aláča? Šéfa NBÚ? (VIDEO)
Slovensko sa dnes zobudilo do ďalšieho šokujúceho rána. NAKA totiž zadržala riaditeľa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa. Bol tiež jedným z účastníkov nedávneho tajného stretnutia vysokopostavených politikov v SIS. Zareagoval na to aj šéf Smeru... Čítať ďalej
03 | 06 | 2021 | Jozef Uhlarik