HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Armádne konvoje na cestách, bombardéry B-52 nad našimi mestami – kto to povoľuje?

Americký strategický bombardér B - 52 počas letu nad českou republikou. Sprevádza ho česká stíhačka. Armáda SR takéto obrázky tento rok zatajuje. Zdroj - Reprofoto FB (@ArmadaCeskerepubliky)

Alebo, on to vlastne ani nikto nepovoľuje. Slováci držia hubu. USA si z našej krajiny spravili Nevadskú púšť. Naša vláda im to priam ponúka. Lenže – z tých bombardérov tu a tam čosi odpadáva. A sú vyzbrojené jadrovou muníciou? Veď sú strategické. Naozaj nepotrebujeme vysvetlenie?

Nepriamo na túto skutočnosť upozornil v statuse na sociálnej sieti Juraj Draxler.

Reprofoto FB (@Juraj Draxler)
Iba omyl

„Zo správ tento týždeň ma najviac zaujala tá, ako americké komando prepadlo malú továrničku na výrobu oleja v Bulharsku.“

„Proste len tak – mali v okolí cvičenie a pomýlili si objekty.“

 

Anna Belousovová: Do NATO platíme miliardy za to, že si zo Slovenska spravilo vojenské cvičisko

Nech žijú tradície, na večné časy a nikdy inak!

Juraj Draxler pripomína nie až tak dávnu históriu. „Je to v súlade s tradíciou: počas bombardovania neďalekej Juhoslávie pár amerických rakiet dopadlo aj na bulharské územie (ups) a omylom alebo „omylom“ zbombardovali čínsku ambasádu v Belehrade.“

„Deje sa to veľmi dlho, napríklad počas druhej svetovej vojny Američania niekoľkokrát zbombardovali neutrálne Švajčiarsko“.

„Jedna vec ma na tom celom znepokojuje. S ohľadom na to, ako v našom regióne vidíme čoraz častejšie amerických vojakov (špeciálne v Bulharsku ma každý rok šokuje, ako tam vidno čoraz viac americkej techniky), už len čakám, kedy Amíci omylom napadnú niečo aj u nás.“ Pripomína závažnosť faktu Juraj Draxler.

Nad hlavami máme strategické bombardéry B-52

V rámci operácie Spojenecké nebo preleteli nad všetkými tridsiatimi členskými štátmi NATO pred pár dňami americké strategické bombardéry B-52H. To zas pripomína porál spravy.pravda.sk.

V jednotlivých krajinách ich sprevádzali domáce letky. Ako dlho sa nad územím jednotlivých štátov zdržali, nie je známe.

Nad Európu lietali bombardéry, ktoré sú v súčasnosti umiestnené na základni v Španielsku, kam prileteli v máji.

Američania sú v extáze, my držíme huby

„Dnešná misia je úžasnou ukážkou vzdušnej prevahy NATO,“ uviedol podľa Stars and Stripes vo vyhlásení generál Jeff Harrigian, veliteľ spojeneckých vzdušných síl NATO a veliteľ amerických vzdušných síl v Európe a Afrike.

Od roku 2018 sa americké bombardéry v Európe zúčastnili na viac ako 200 bojových letoch so spojencami a partnermi, najmä ako odstrašujúca reakcia na vojenské kroky Ruska, uviedlo Stars and Stripes.

(Medzititulky red. HD.)

Naď sa nekašle a opäť hlbšie postrčil Slovensko niekomu do… Avizuje frontový týždeň na cestách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info