HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šokujúci oznam na galérii v Bratislave: „Zákaz vstupu očkovaným a schvaľujúcim dodržiavanie vyhlášok hlavného hygienika

​Galéria a filatelistický obchod na Mickiewiczovej ulici / zdroj: ms

Všetko je naopak! Zatiaľ, čo sa odporcovia očkovania proti Covidu obávali, že ako nezaočkovaní nebudú mať všade prístup, zdá sa, že diskriminácia zasiahla tú opačnú skupinu. Bratislavské noviny objavili v centre Bratislavy prevádzku, ktorá deklaruje zákaz vstupu zaočkovaným proti Covidu, ale aj ďalším ľuďom.

Medzi najčastejšie ponosy odporcov očkovania proti ochoreniu Covid-19 patrili obavy, že budú ako nezaočkovaní čeliť diskriminácii. Realita však zatiaľ vyzerá inak. Prevádzka v centre Bratislavy to vidí ináč.

„Zákaz vstupu očkovaným zákazníkom (na covid). Môžu byť bezpríznakoví prenášači vírusu Covid-19,“ hlása jeden z oznamov na dverách  galérie a filatelistického obchodu na Mickiewiczovej ulici v bratislavskom Starom Meste.

Najprv slovne, potom po pysku. V Košiciach sa pobili zamestnanci a klienti bytového podniku

Vstúpiť nemôžu ani poslanci

„Zákaz vstupu poslancom NR SR, členom vlády SR a všetkým štátnym zamestnancom schvaľujúcim  dodržiavanie vyhlášok hlavného hygienika a nariadení vlády porušujúcich Ústavu a zákony SR,“ hlása druhý oznam.

Ide o filatelistický obchod a galériu poskytujúcu priestor zberateľským predmetom a slovenským autorom maľby, grafiky a fotografií.

Urážka slušných podnikateľov: Poslanec PS pobral dotácie vo výške 90 000 eur, Mazurek zúri

Vyjadrenie majiteľa

Bratislavské noviny oslovili majiteľa obchodu Igora Izáka s viacerými otázkami. Zaujímalo ich, či dodržiavanie zákazu aj kontrolujú, či už niekoho do galérie nevpustili, či sa sem smie vstupovať s rúškom, prípadne či sa neobáva, že môže čeliť následkom za diskrimináciu niektorých zákazníkov.

„Najprv sa Vy vyjadrite k Mikasovým vyhláškam a noseniu rúšok. Či je teraz pandémia pri tejto chorobnosti, keď platia nariadenia rušiace občianske práva. Na základe Vášho vyjadrenia Vám poskytnem moje odpovede,“ reagoval na otázky majiteľ.

Škandál: Koaliční poslanci pripravili zmenu zákona. Dupú po vlastných predvolebných sľuboch

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info