HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Tajná“ správa SIS je vonku! Hovorí o univerzálnych svedkoch aj udavačoch na objednávku

Ilustračná fotokoláž: HD, Zdroj: fb

Utajený materiál, pred publikovaní ktorého nedávno ľudí varoval aj NBÚ je zrejme definitívne „odtajnený“. Dokument s označením stupňa tajnosti „Dôverné“ a podpísaný údajne samotným riaditeľom SIS, Michalom Aláčom sa pravdepodobne objavil pravý a v plnom znení. 

Ako informuje portál Infovojna: „Dôvernú správu pripravila Slovenská informačná služba pre poslancov NR SR po tom, ako títo na mimoriadnej schôdzi parlamentu žiadali od kompetentných vysvetlenie tajného stretnutia elít tohto štátu a jeho bezpečnostných zložiek.

screenshot Facebookového profilu Moniky Atlana

Správa, ktorá vraj nemala uzrieť svetlo sveta, sa šíri sociálnymi sieťami. Na facebookovom profile Monika Atlana sa objavili 3 strany z údajnej správy, ktorá bola prečítaná v Národnej rade Slovenskej republiky.

Vyššie spomenutý profil Moniky Atlana k statusu a zverejneným správam napísala: „Mňa osobne toto nejak extra nezaujíma, nakoľko nechcem nejak sledovať politiku, ale nech sa deje… Pre prípad, že niekto toto sleduje, nech sa páči. Zdieľam z FB.“ Tento status je však už neverejný a navyše, ako zdroj aj pochybný, keďže screenshot tohto statusu používa pod týmto menom fotografiu, ktorá už aktuálne nie je ako profilová.

Dôkaz, podvrh alebo spravodajská hra?

V tomto smere je treba dodať, že autenticitu dokumentu zrejme nie je možné potvrdiť ani vyvrátiť. Aj keď pojednáva o nezákonnostiach, ktoré sú už niekoľko mesiacov prakticky „verejným tajomstvom“. Vzhľadom na jeho štylistiku a značne amatérsky podaný obsah je skôr nepravdepodobné, že takýto pamflet generujú profesionáli z tajnej služby. Nie je však ani vylúčené, že ide o ukážku ozajstného stavu našej informačnej služby.

Ďalšie tajné stretnutie? „Papaláši“ vraj v premiérovej vile len sledovali hokej!

Rovnako ako pravosť dokumentu sa nedá vylúčiť, že ide prípadne aj o spravodajskú hru s cieľom spochybniť kolúznu väzbu konkrétnych obvinených – toho času stíhaných väzobne. Najčastejšie sa ako hlavný dôvod tohto škandálu spomína adržiavaný bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský a jeho komplic Peter Košč, ktorý je na úteku.

Podklady zo stretnutia v suteréne SIS?

Trojstranový dokument má byť určený pre oprávnených príjemcov zo zákona – to znamená predovšetkým prezidentku, predsedu Národnej rady, predsedu vlády, ministerku spravodlivosti, generálneho aj špeciálneho prokurátora, ako aj ďalších.

Nedá sa nespomenúť, že zoznam zákonných príjemcov v princípe kopíruje osadenstvo toľkokrát skloňovaného stretnutia „mocných“ v suteréne SIS. Teda aspoň podľa doposiaľ medializovaných informácií.

Sprisahanie vládnych predstaviteľov v budove SIS môže predznamenávať tzv. „Čiernu labuť“ pod Tatrami (Igor Cibula)

Manuál na rozvrat štátu

Dokument v zásade popisuje zneužívania systému takzvaných „kajúcnikov“. Hovorí o „univerzálnych svedkoch“ v medializovaných kauzách závažnej trestnej činnosti, kde mali byť zapojení vysokí predstavitelia polície, finančnej správy a s nimi spolupracujúci podnikatelia.

Konkrétne sa hovorí o mediálne známych kauzách pod názvami „Božie mlyny, Očistec, Judáš a Mýtnik“.

Keď polícia nevyšetruje, ale určuje, kto je vinný

Podstatou zmanipulovaných trestných konaní má byť dlhodobo fungujúci systém, v ktorom vyšetrovacie orgány cielene využívajú „služby“ takpovediac profesionálnych kajúcnikov.

To znamená ľudí s pochybnou minulosťou, ktorí sú kedykoľvek ochotní svedčiť v neprospech toho-ktorého obvineného – výmenou za „benefity“.

Takýmito benefitmi v trestnom konaní majú byť najčastejšie záruky prepustenia spolupracujúcej osoby z výkonu väzby, akési zákulisné dohody o odložení vznesenia obvinenia, zastavení stíhania v prípade ich samých.

Iza Bela: Matovič prerazili úplne dno a dokázal nám, že Mečiar s Ficom sú slabým odvarom zla

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info