HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemeckí hokejisti sa na vlastné oči presvedčili, že Európa o Kryme klame

Lastovičí zámoček, Jalta, Čierne more, Krym, Rusko / Ilustračný obrázok © Shutterstock

Tréner hokejového klubu Geronimo Stars Viktor Trippel navštívil Krym už štvrtýkrát. „Pri každej návšteve polostrova si všímam, že sa mení a vždy k lepšiemu“. Uviedol Iz.ru.

Amatérski hokejisti z Nemecka prezentovali svoje dojmy po návšteve poloostrova Krym. Podelili sa o ne na tlačovej konferencii „Krym: Medzinárodné vzťahy prostredníctvom kultúry a športu“, ktorá sa konala v Simferopole.

Zúčastnili sa nej predseda výboru Štátnej rady Kazašskej republiky pre diplomaciu Jurij Gempel, tréner hokejového klubu Geronimo Stars Viktor Trippel a šéf klubu Markus Nirschl.

Krym sa mení k lepšiemu

Trippel uviedol, že polostrov navštívil už štvrtýkrát. Prvýkrát to bolo v roku 2017. Podľa neho si pri každej návšteve polostrova všimol, že Krym sa mení a vždy k lepšiemu. Trippel vysoko ocenil nové letisko a diaľnicu Tavrida. Magistrála je podľa neho na úrovni európskych diaľnic.

Ukrajina beštiálne odstrihla civilov na Kryme od dodávok pitnej vody

Jeho kolega Nirschl navštívil Krym prvýkrát. Ocenil kvalitu hotela i pohostinnosť. Páčil sa mu aj komplex Artek, do ktorého by neváhal poslať na pobyt i svojho syna. Nirschl sa priznal, že už začal študovať ruštinu. Zatiaľ sa ale „naučil“ len 20 slov. Trippel dokonca pripustil, že si vie predstaviť, že by sa do Ruska presťahoval i s celou rodinou.

„Delegácia“ z Nemecka pricestovala na Krym na študijný pobyt v rámci projektu „Mierový Krym na vlastné oči. Krymská realita bez európskych domnienok“. Jej účastníci si mali možnosť prezrieť zmeny infraštruktúry na polostrove a priamo komunikovali s miestnymi obyvateľmi.

Návštevníci z Nemecka sa v rámci programu zúčastnili i medzinárodného amatérskeho hokejového turnaja. Spolu s tímami z Tatarstanu, Čeliabinskej oblasti a Krymu.

Kritika Európy za sankcie

Trippel, ktorý viedol nemeckú výpravu počas jej návštevy Krymu, následne kritizoval Európu za sankcie, ktoré uvalila na tento polostrov.

Krym sa vrátil do Ruskej federácie po referende v roku 2014. Za pristúpenie hlasovalo 96,77% obyvateľov regiónu a 95,6% voličov Sevastopoľa. Referendum sa uskutočnilo v súlade s medzinárodným právom. Ukrajina ale považuje polostrov stále za svoje „dočasne okupované“ územie. Moskva opakovane vyhlásila, že otázka príslušnosti Krymu je pre Rusko už uzavretá.

Myslíte si, že Krym patril Ukrajine? Omyl! Dejiny hovoria jasne: Rusko je Krym a Krym je Rusko!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info