Politológ Štefančík: Matovič potrebuje neustále útočiť
29 | 05 | 2021 I Ivan Brožík

"Expremiér a súčasný šéf rezortu financií Igor Matovič si našiel objekt kritiky a len tak ľahko sa ho nevzdá. On totiž potrebuje neustále na niekoho útočiť." Citát - politológ Radoslav Štefančík, Fakulta aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave.


Verejné vystúpenia Igora Matoviča sú v podstate jeho trápnym osobným bojom a vyjadrením nenávisti ku koaličnému partnerovi Richardovi Sulíkovi. Opakuje v nich tie isté frázy a floskule. Matovič sa zúfalo a primitívne snaží zaujať podvedomie vlastného voliča. A darí sa mu to, našťastie, čoraz menej. Téme sa na webe parlamentnelisty.sk venuje aj politológ Radoslav Štefančík.
Červené súkno - SaS

Politológ pripomína, že "Matovič vo svojich vystúpeniach v parlamentnej rozprave k novele zákona o štátnom rozpočte opakovane kritizoval stranu Sloboda a Solidarita a jej predsedu Richarda Sulíka."

„Sulík sa na celú vec zatiaľ pozerá pragmaticky. Pretože mu to politicky vôbec neubližuje. Preferenčne je strana stabilizovaná, nezažila od volieb dramatický pokles, skôr naopak. Udržuje sa na dvojcifernom čísle. Hoci výsledok vo voľbách bol tesne nad päť percent,” vysvetľuje pre citovaný web politológ Štefančík. Podľa neho Sulík nemá dôvod meniť stratégiu komunikácie s Matovičom.
Sulík vie, čo robí. Matovič je "za hlúpejšieho" vo verejnom spore

Radoslav Štefančík pripomenul, že sa "Sulík ozval až vtedy, keď mu Matovič nepriamo pripísal zodpovednosť za smrť novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Každá trpezlivosť má svoje hranice”.

"Ak si bude Sulík udržiavať nervy na uzde a nevnímať politiku osobne, nemusí meniť svoju stratégiu. Strany totiž nekandidujú vo voľbách, aby sedeli v opozícii, ale aby mali reálny vplyv na spravovanie vecí verejných. A Sulík tento vplyv prostredníctvom svojich nominantov vo verejných funkciách má. Nepotrebuje sa teraz pozerať po novej neveste. Tá terajšia síce nestojí za nič, ale keďže zatiaľ plní aspoň základné funkcie, nepotrebuje novú,” zdôraznil pre parlamentnelisty.sk politológ.

(Medzititulky red. HD.)

Matovič hádže podnikateľom pod nohy polená. Chce tým vychovať Richarda Sulíka
28 | 05 | 2021 | Gabriela Fedičová