HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Kolíková je zrejme najvnímavejšia bytosť vo vesmíre (VIDEO)

Mária Kolíková a gen. Milan Lučanský / Fotokoláž HD (via TASR)

Všimli ste si niekedy, ako sa neprirodzene kriví jazyk? Slovensko sa v istých kruhov premenovalo na „túto krajinu“. Davová psychóza sa nazýva „spoločnou zodpovednosťou“. Ak niekto nemá úctu k nikomu a ničomu – jednoducho to odbaví hláškou, že situáciu citlivo „vníma“. A tým len zakryje svoj hyenizmus.

Vtáka poznáš po perí, človeka po reči

Zaujímavé je, že s týmto žargónom je spravidla spájaný istý špecifický typ politiky. Spomínaná rétorika je blízka prezidentskému palácu, osvojili si ju samozvané „elity“ a svoje nenahraditeľné miesto má aj v režimu naklonených médiách.

Ako sa hovorí, vtáka poznáš po perí a človeka po reči. A práve tieto „prázdne reči“ – nekonečné, bezobsažné frázy sa stali hlavným poznávacím znamením akejsi novej politickej „kultúry“. Presnejšie povedané – „hovoriach hláv,“ ktoré ju (vraj) majú reprezentovať.

Asi najvýraznejšou (nad)užívateľkou slovného spojenia „citlivo vnímať“ je úradujúca ministerka spravodlivosti, Mária Kolíková. Mimochodom, veľký to miláčik médií takzvaného hlavného prúdu.

Veľký prehľad (ne)spravodlivosti v ére Kolíkovej aj kovidovej

„Vnimanie, Vnimanie!  Teda pozor na vnímanie

Neprívetivá tvár slovenskej justície tento pojem skloňuje snáď vo všetkých gramatických tvaroch – a to s kadenciou rotačného guľometu. Paradoxné je, že žena, ktorá má očividne empatiu chrómovej kľučky na dverách, citlivo vníma snáď aj tú najmenšiu skrivodlivosť v štáte.

Realita však ukazuje niečo iné. Nebohý generál Lučanský s prepáčením ešte ani nestihol vychladnúť – keď sa tá istá ministerka bezostyšne producírovala v programe Žumpa alias Pumpa verejnoprávnej televízie.

Na doslova chrapúnsky napísanú repliku ktoréhosi z účinkujúcich o tom, že dotyčného, a teraz citujem, „strašne serie, že niektorí ľudia majú toho Lučanského za hrdinu…“, vnímavá ministerka Kolíková odpovedá: „No Kuciak ani Palach to nebol…“

Sprisahanie vládnych predstaviteľov v budove SIS môže predznamenávať tzv. „Čiernu labuť“ pod Tatrami (Igor Cibula)

Vnímavá ministerka

V ostatnom čase môžeme vidieť veľmi vnímavé vyjadrenia spomínanej ministerky ohľadom nehumánnych podmienok výkonu väzby, ktoré miestami hraničia s mučením. Len pripomínam, že ak by ste v rovnakých podmienkach držali nemeckého ovčiaka – zrejme by ste mali na krku paragraf týrania zvierat.

Nehovoriac o tom, že spomínaný inštitút kolúznej väzby sa otvorene zneužíva na manipuláciu trestného konania, povedzme „žiaducim“ smerom. Aspoň tak to vnímajú (v mnohých prípadoch) preukázateľne nevinní a neprávom kriminalizovaní ľudia, ktorých „Kolíkovej“ režim takpovediac zamkol a zahodil kľúč.

V tomto smere je treba vyzdvihnúť nezávideniahodnú prácu magazínu DAV DVA, ktorý si dal tú perverznú robotu a menšiu časť „vnímaní“ ministerky spravodlivosti zostrihal do jedného videa. Dnes teda budete mať možnosť sa naučiť vnímať politickú realitu tak, ako to dokáže „navnímať“ a vnímať len Kolíková.

Vládnu nám ľudia skrz-naskrz neschopní a napriek tomu schopní všetkého. No za to mimoriadne vnímaví!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info