HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Hanba! Slovensko vypadlo z dohody o voľnom cestovaní. Čo robili naši kompetentní?

Na cestu za zahraničnou dovolenkou budú potrebovať Slováci Covid pas. Ilustračný obrázok © Shutterstock

Slovensko vypadlo z dohody o voľnom cestovaní. Blíži sa leto, čas dovoleniek. Ľudia si chcú oddýchnuť. Nielen po namáhavom pracovnom roku, ale od nekompetentnej vlády. A práve vláda im hádže polená pod nohy.

Facebookový profi Nekŕmte nás odpadom v statuse píše, že Slovensko vypadlo z dohody o uznávaní očkovacích pasov. Prečo? Zrejme preto, že sa akosi nevieme rozhýbať, čo vlastne budeme občanom našich susedov uznávať a aké tlačivá pre tých našich budeme mať, respektíve s akými podmienkami z hľadiska očkovania či cestovania sa ľudia cez hranice budú môcť do susednej krajiny dostať.

Hanba, hanba a ešte raz hanba!

„Hanba neschopnej vláde. Slovensko vypadlo z dohody o voľnom cestovaní. Česko sa dohodlo s Poľskom, Maďarskom, Rakúskom a Nemeckom, že si budú od soboty 15. mája vzájomne uznávať potvrdenia o očkovaní a nebudú vyžadovať od takýchto ľudí karanténu, či test,“ píše sa v statuse na profile Nekŕmte nás odpadom.

Nahnevaný pisateľ ešte dodáva: „U nás však každá nemocnica vydala očkovanému iný papier, a tak nás partneri k dohode neprizvali. Čo robil Krajčí? Matovič? Nútili nás testovať každý týždeň a nezvládli ani banálne usmernenie, aké potvrdenie majú nemocnice vydávať! Hanba!“

Na drzovku ignorujú dokument Rady Európy – žiadna diskriminácia neočkovaných, žiadne covid-pasy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info