HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA sú ohrozené! Biden nie je psychicky v poriadku! Vyzývajú americkí generáli vo výslužbe

Na snímke americký prezident Joe Biden / TASR (AP)

Podľa generálov nemožno brať Bidenov duševný a fyzický stav na ľahkú váhu. Navyše spochybňujú i právoplatnosť jeho zvolenia do úradu. Uviedol Tsargrad.tv.

Viac ako 120 amerických generálov vo výslužbe zverejnilo nástojčivé vyhlásenie kritizujúce prezidentovanie Joea Bidena. „Náš národ je v hlbokom nebezpečenstve,“ napísali priamo v otvorenom liste.

Celkovo 124 amerických generálov vo výslužbe spochybnilo Bidenove fyzické schopnosti adekvátne riadiť tak veľkú krajinu ako USA.

Ide o najväčší boj od založenia USA

„Bojujeme viac ako kedykoľvek predtým od nášho založenia v roku 1776, aby sme prežili ako ústavná republika,“ píšu bývalí aktívni generáli v liste.

„Vo Francúzsku sa chystá občianska vojna a vy to veľmi dobre viete!“, odkazujú Macronovi generáli

Podľa amerických generálov nemožno brať Bidenov duševný a fyzický stav na ľahkú váhu. Prezident USA predsa musí byť schopný „rýchlo prijímať presné rozhodnutia v oblasti národnej bezpečnosti. Vrátane života a zdravia obyvateľov krajiny kdekoľvek sa momentálne nachádzajú. Vo dne aj v noci“.

Generáli spochybňujú i zákonnosť Bidenovho úradu

Podpísaní americkí generáli vo výslužbe navyše spochybnili i právoplatnosť jeho pôsobenia v úrade prezidenta. Vyjadrili vážne pochybnosti o zákonnosti posledných volieb prezidenta USA. Práve vďaka nim sa Biden ujal prezidentskej funkcie.

Kremeľ popiera, že by mal niečo spoločné s „najväčším kybernetickým útokom na ropnú infraštruktúru v histórii USA“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info