HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Rozhnevaný a rozvášnený Milan Mazurek: Toto nie je vláda, toto je žumpa! (VIDEO)

Milan Mazurek / FOTO TASR - Pavol Zachar

Vláda si opäť zaumienila, že na schválenie ďalších 3,5 miliardy eur jej stačí skrátené legislatívne konanie. Proti tomu sa vzoprel poslanec Milan Mazurek z hnutia Republika, ktorý to tam sediacim kolegom z koalície poriadne „vysvetlil“.

Minister financií Igor Matovič je na služobnej ceste v USA, kde rokoval s majiteľmi oceliarskeho gigantu US Steel. Do parlamentu však predložil návrh na zvýšenie štátneho rozpočtu v roku 2021 o neuveriteľných 3,5 miliardy eur! Navyše opäť v skrátenom legislatívnom konaní. Poslanec za hnutie Republika Milan Mazurek je zásadne proti. Vyjadril to nielen v statuse na sociálnej sieti, ale aj v rozprave v parlamente.

Zrádzate vlasť a beriete budúcnosť deťom

Podľa Mazureka chce vláda zadlžiť Slovensko o ďalších 3,5 miliardy eur, aby ich mohla dať osadníkom. „Vláda parlamentu opäť predložila tri návrhy zákonov v skrátenom legislatívnom konaní bez toho, aby sme niečo tušili a mali čas si ich poriadne preštudovať a následne sa k nim plnohodnotne vyjadriť. Skutočne sme na to mali len pár hodín uprostred rokovaní o iných zákonoch!“ hnevá sa Mazurek.

„Navyše, jedným z týchto návrhov je zvýšenie výdavkov štátneho rozpočtu v roku 2021 o neuveriteľných 3,5 miliardy eur! Bez zmysluplného odôvodnenia a v skrátenom legislatívnom konaní! O navýšení výdavkov, ktoré je vyššie ako zvykli byť celkové ročné deficity štátneho rozpočtu počas minulých vlád sa rozhodne za jeden deň!“ píše ďalej.

Dodáva: „Toto nie je vláda, toto je žumpa. A poslanci, ktorí sú schopní sa do žumpy ponoriť tak hlboko, že za niečo takto zvrátené zahlasujú, zrádzajú svoj národ a berú budúcnosť svojim deťom!“

Chcú zadlžiť Slovákov o ďalších 3,5 miliardy eur a nepovedia ani na čo?

Mazurek k statusu pripojil aj video faktickej poznámky, ktorú mal v parlamente. „Nikto na Slovensku by pred 10 rokmi neveril, že nejaká vláda dokáže urobiť toľko neuveriteľných prešľapov a takto vrcholne si znepriateliť celý národ,“ hovorí vo videu rozvášnený Mazurek.

„Máme tu o tom rokovať s nejakou profesionalitou, keď človek má po celodennom rokovaní pár hodín na to, aby si to prečítal. A oni sa tvária, že pracujú pre ľudí. To je neuveriteľný výsmech! To je neuveriteľné, čo si dovoľujú! Takáto hanba!“ konštatuje poslanec.

„Minister financií v Spojených štátoch amerických a my tu v skrátenom legislatívnom konaní schváliť ďalších 3,5 miliardy eur, o ktoré zadlžia obyvateľov Slovenskej republiky a nepovedia ani na čo. Skrátka chcú, potrebujú. Tak to len tak hodíme, ako keby to bolo 3,5 eura,“ hovorí Mazurek a vzápätí sa obracia na koaličných poslancov: „Mne sa zastavuje rozum a nechápem, koľko ešte ste, koaliční poslanci, schopní zniesť, koľko ste im ešte schopní schváliť. Veď sa zobuďte!“

Vládni poslanci hmotnú zodpovednosť jednotlivcov aj kolektívnych orgánov odmietli, hnevá sa Mazurek

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info