HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Hanba vám! Po Matovičovi tu bude potopa, tieto dlhy nesplatia ani naše deti!“ varuje exminister Kamenický

Ladislav Kamenický. FOTO - TASR

Absolútne rozhorčenie – tak reaguje na najnovší, doslova bleskový návrh vlády navýšiť výdavky štátneho rozpočtu o ďalších 3 a pol miliardy eur bývalý minister financií Ladislav Kamenický, píšu Parlamentné listy.

Do parlamentu dnes neprišiel tento návrh predstaviť minister financií Igor Matovič, ale minister životného prostredia Ján Budaj. “Vláda chce zvýšiť výdavky rozpočtu o ďalších 3,5 miliardy eur! … a to ešte v skrátenom legislatívnom konaní!“ pohoršuje sa exminister.

Hrôzostrašné zvýšenie deficitu

Podľa Kamenického touto zmenou Heger/Matovičova vláda zvýši deficit v roku 2021 na hrôzostrašných 10-11% HDP. Už v roku 2020 si vláda v rozpočte navýšila výdavky o 8 miliárd eur, vraj kvôli Covidu, pritom pomoc postihnutým pandémiou bola vo výške len 2,5 miliardy eur, čím sme sa zaradili medzi krajiny s najmenšou pomocou v EÚ.

Matovičova sestra Belicová: Tu nejde o to, o čom by malo byť referendum, ale o podstatu jeho existencie

„V roku 2020 sa nám verejný dlh navýšil o 10 miliárd eur. A vraj nebolo 0,28 miliardy eur na plnohodnotné 13. dôchodky pre našich seniorov,“ zamýšľa sa politik. „Z ich strany to bolo obyčajné klamstvo. Ak vychádzame z čísel rozpočtu na rok 2021, verejný dlh počas Matovičovej a Hegerovej vlády sa môže zvýšiť zo 48% až na 69% do konca roka,“ upozorňuje Kamenický.

Splácať budú naše deti

Podľa neho chce vláda za necelé dva roky zadĺžiť Slovensko o neuveriteľných 20,3 miliardy eur, čo je o 4,5 miliardy eur viac ako sú celkové príjmy do štátneho rozpočtu.

Exminister porovnáva výdavky štátneho rozpočtu za vlád Smeru. Tie boli cca 18 miliárd eur ročne. Dnes ich ide vláda navýšiť na viac ako 27 miliárd eur v roku 2021, teda o neuveriteľných 50%! Tieto dlhy podľa Kamenického nesplatia ani naše deti. „Vraj zodpovedná, transparentná a reformná vláda. Hanba vám,”  uviedol exminister financií Kamenický.

Kým väčšina očkovanie odmieta, sú ľudia, ktorí sú pre vakcínu schopní urobiť nemožné. Informuje Tomáš Szalay

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info