HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Taraba naložil ministerke kultúry: „Vrchol arogancie! Likvidovať Maticu slovenskú a podporovať Csemadok“

Tomáš Taraba / fotokoláž (via TASR)

Poslanec Tomáš Taraba označil na tlačovej besede ministerku kultúry Natáliu Milanovú za likvidátorku národnej kultúry. Miesto podpory Matice slovenskej chce podporovať Csemadok.

Matica slovenská prepúšťa zamestnancov, počas piatich mesiacov tohoto roka ich prepustila 16 a pravdepodobne bude musieť  v prepúšťaní so súčasným nastavením  financovania pokračovať. Ohrozené sú vedecké a archivačné funkcie, činnosti regionálnej kultúry a vydavateľské činnosti, informujú Parlamentné listy. 

Taraba upozorňuje, že v tomto kontexte je poburujúce, že v poslaneckom klube hnutia Oľano, ktoré nominovalo aj ministerku kultúry Milanovú vznikla iniciatíva, ktorá má za cieľ napojiť maďarskú kultúrnu inštitúciu Csemadok na štátny rozpočet a zrovnoprávniť ju s Maticou  slovenskou.

Peter Tóth: Novinári sú komplicmi organizovanej skupiny Pčolinský – Lipšic – Košč (rozhovor)

Poslanec za OĽaNO György Gyimesi  prichádza s touto  iniciatívou práve teraz, v období keď Matica slovenská doslova živorí.

V národnej strane ŽIVOT evidujeme snahu poslanca Gyimesiho pomáhať svojej menšine, ale odmietame, aby sa to dialo na úkor slovenských národných  ustanovizní,” uviedol Taraba.

Brať finančné prostriedky Matici slovenskej, finančne ju likvidovať  a dávať peniaze Csemadoku je podľa neho vrchol kultúrnej arogancie súčasného vedenia Ministerstva  kultúry SR.

Portál Aktuality.sk našiel na Ľuboša Blahu „špinu“, no ten sa na tom len dobre zabáva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info