Poslanec Šipoš chcel byť vtipný, stal sa pravý opak. „Však sa dosmejete. Užívajte posledné dni vo vláde“
06 | 05 | 2021 I Jozef Uhlárik

Opozícia po asi troch mesiacoch vyzbierala pod petíciu za referendum o predčasných voľbách takmer 600 tisíc podpisov. Poslanec OĽaNO Michal Šipoš si však z toho spravil pomerne plytký humor.


Je prirodzené, že kým opozícia vrhla všetky sily do úspešného zberu podpisov, koalícia im prsty nedržala. Poslanec Michal Šipoš za vládne OĽaNO to však na sociálnej sieti poňal inak, vraj humorne. A to nemal robiť, pretože množstvo diskutujúcich mu to pod statusom celkom slušne „vysvetlilo“.Šipoš prirovnal občanov ku Kočnerovi a spol.

Diskusia pod „petičným hárkom“. Zdroj: FB / Michal Šipoš


"Vraj apolitické referendum. Dnes Smer, Hlas a SNS odovzdali prezidentke SR podpisové hárky s túžbou vyvolať ´apolitické referendum´ za predčasné voľby. Jeden z nich unikol na verejnosť,“ napísal v statuse Šipoš.

Priložil aj petičný hárok s podpismi takých es, ktoré sú za mrežami, ako Kočner, Jankovská, Bödör, Kováčik, Gašpar, Kičura či Bašternák. V minulosti ho použil aj jeho stranícky boss Matovič. Lenže to spravil chybu, pretože ľudia Šipošovi za to v diskusii poriadne naložili. Toto si pán poslanec do vitríny svojich „úspechov“ určite nedá.
Kopeš, lebo od válova sa ťažko odchádza

„To koľko máš rokov, že znevažuješ naše práva a ešte pracuješ pre našich ľudí, ktorí ťa platia. Sám vidíš, že tam nemáš čo robiť. Kopeš, lebo od plného válova sa ťažko odchádza. My sme vaši zamestnávatelia a rozhodli sme sa ukončiť vašu neadekvátnu prácu. Dosť bolo hlupákov,“ odkazuje Šipošovi diskutujúca Eva Pecková.

„Však sa dosmejete. Užívajte posledné dni vo vláde,“ pridala sa Mirka Moskalová.


A toto máme vo vláde. Malé deti majú viac rozumu ako vy všetci

„Vaša úbohosť sa prejavila zas a znova, ja nie som volič Smeru, Hlasu ani SNS a napriek tomu som referendum podpísala, taká banda, ako ste vy, tu ešte jakživ nebola a po vás už ani nebude. Dúfam že všetci nakoniec skončíte v base,“ napísala Zuzanka Hraškovie.

„A toto máme vo vláde. Malé deti majú viac rozumu ako vy všetci. A tie hárky podpísalo aj kopu vašich voličov tak asi niečo nerobíte dobre. S vami keď niekto nesúhlasí, hneď je ficovolič, kotlebovec a neviem, kto ešte. Trošku pokory by nezaškodilo a možno by vám ľudia dali šancu,“ skonštatovala Peťa Ondrušová.

Šipoš: "Nulový majetok Matoviča a neochota ukázať majetok manželky sú svetovou raritou"
"Brzdou v protikorupčnom boji je neplnenie sľubov o vyššej politickej kultúre či návrh zníženia transparentnosti zadávania verejných zákaziek. " Uviedol to riaditeľ Transparency International Slovensko (TIS) Gabriel Šípoš. Čítať ďalej
03 | 03 | 2021 | Ivan Brožík

Snáď pochopíte, pán poslanec

Diskusia pod „petičným hárkom“. Zdroj: FB / Michal Šipoš


Prirodzene, zahanbiť sa nedali ani chlapi. „Snáď pochopíte, čo sa snažíte zosmiešniť, pán poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Wikipedia: Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie obyvateľstvu (a nie zákonodarnému orgánu). Je to jedna z mála zachovaných metód priamej demokracie,“ pripomína Šípošovi sklamaný Vladimír Čipčiar.
Ľudia vidia a vedia, že ste najneschopnejšia vládna a diktátorská garnitúra

„Nikto ma do ničoho nenútil! Ľudia vidia a vedia, že ste najneschopnejšia vládna a diktátorská garnitúra aká tu kedy bola! Ešte sa o vás bude hovoriť v slovenských dejinách, ako o niečom nechcenom ľuďmi... Behom roka ste ukázali ľuďom svoju neschopnosť vládnuť v tejto krajine! Ľudia vás znenávideli pre váš arogantný prístup. Toto je presne to, čo obyčajní ľudia nechcú! Ukázali ste ľuďom, akí ste nesúdržní, arogantní, neprofesionálni, bezcitní. Hlas ľudu, hlas boží! Tým by ste sa mali riadiť!“ kuje železo za horúca Karol Rábek.
Dodrbali ste aj to málo, čo fungovalo

„Bol som absolútne apolitický až pokiaľ ste vy, absolútny hlupáci a amatéri aj s tým vaším dementom, neprišli do vlády a nedodrbali aj to málo, čo ešte fungovalo a to ste stihli za rok. Čo by ste tam urobili za štyri, si radšej ani nejdem predstaviť. Takže, áno, som za referendum a aj predčasné voľby, len aby ste odtiaľ vypadli preč. Pre mňa - za mňa nech tam ide aj strana sexu, len preboha už nie vy,“ nedával si servítku pred ústa Vladimír Polúch.

„To je hárok, ktorý vypísal psychopat z Trnavy, váš guru Matovič, keď začali ľudia zbierať podpisy na referendum. Nič lepšie ho totiž v tej chorej hlave nenapadlo. Čoho sa bojíte? Veď ste si išli ruky zodrať ako ste vyše roka tvrdo pracovali pre občanov Slovenska a oni vám v referende chcú vyjadriť vďaku za vašu obetavosť,“ pridáva sa s posmeškom Mária Frolová.

Šípoš si sype popol na hlavu: nehľadám za Matoviča náhradu!
21 | 12 | 2020 | sefredaktor

Medzitým z kolien padne na hubu celý východ, dôchodcovia, firmy, študenti...

Diskusia pod „petičným hárkom“. Zdroj: FB / Michal Šipoš


„S návrhom novej 25 % až 30 % experimentálnej DPH očakávate spokojnosť? Politika cez Facebook, nečítanie zmlúv, efektivita testovania. Za ten rok ste veruže stihli dosť. OľaNO kedysi malo dobrú perspektívu, ale na OľaNO človek stráca slová. Ukazuje sa, že celá strana sa točí okolo jednej osoby (Igor), to je čistý kult osobnosti, o nejakej odbornosti už ani nie je reč. Tak ako pred rokmi, stále nenastala doba, kedy by vznikla nejaká udržateľná politická kultúra, neodborná, netransparentná riadiaca sa osobnými snami a ilúziami namiesto odborného vedenia. Je to veľké sklamanie.

Za toto referendum si môže OľaNO samo, už pričlenením sa do Kresťanskej únie na čele s ďalšou ´charizmatickou osobnosťou´ p. Záborskou, keď namiesto reálnych problémov si niekto plnil svoje osobné bájky a spasiteľské komplexy. Ako aj teraz váš šéfko, čo si myslí, že absurdným zázrakom sa zvýši pôrodnosť. Medzitým z kolien padne na hubu celý východ, dôchodcovia, firmy, študenti, zdravotne postihnutí a ani nechcem pokračovať kto ďalej,“ rozpísal sa Majo Liščinský, ktorý to „pánovi“ poslancovi Michalovi Šipošovi vysvetlil od srdca.

Šipoš: Premiér sa nikdy nedržal funkcií,sebareflexiu by mali urobiť aj partneri
Premiér Igor Matovič (OĽANO) sa nikdy nedržal funkcií, na stole sú aktuálne všetky alternatívy riešenia koaličnej krízy. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš tak v piatok v Národnej rade (NR) SR odpovedal na otázky novinárov, či je v hre... Čítať ďalej
19 | 03 | 2021 | tasr

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.