HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič je pre Slovensko ako sedem morových rán, smeje sa na našom „Havlovi“ Belousovová

Podľa Jána Mičovského je jeho stranícky šéf Matovič slovenským Havlom. Zdroj: facebook.com

To, čo o svojom straníckom šéfovi zahlásil minister Ján Mičovský, je už skutočne silná káva. Igor Matovič je podľa neho slovenský Havel. Na tomto slovnom spojení sa dobre zabáva expolitička Anna Belousovová.

Kto žil v čase, keď sa dostal do funkcie prezidenta Česko-Slovenska Václav Havel, vie, aké to bolo. A tiež ako na to doplatilo Slovensko. Prirovnať preto Matoviča k Václavovi Havlovi je teda naozaj niečo „nevídané“. V statuse na sociálnej sieti sa k tomu vyjadruje aj Anna Belousovová.

Čo má Matovič spoločné s Havlom?

„Minister Mičovský nazval Matoviča slovenským Havlom a podľa neho pozitívne vstúpi do histórie. To porovnanie s Havlom by aj sedelo, tiež to bola ´pseudo osobnosť´, človek, ktorý sa dostal do funkcie, na ktorú nemal absolútne žiadne schopnosti a narobil v nej veľa zlého,“ smeje sa na Mičovskom a jeho prirovnaní Belousovová.

„A čo sa týka Slovenska, myslím si, že Matovič mu poškodí ešte viac ako Havel. A to už je čo povedať, pretože Havlovi na Slovensku nikdy nezáležalo. Skôr som mala pocit, že nám plánovite a zámerne škodí. Napríklad likvidáciou slovenského zbrojárskeho priemyslu, o čo sa pričinil tento ´mierotvorca´. Hlavne, že české zbrojovky mu nevadili a vyrábali ďalej,“ pripomenula expolitička jeden z Havlových činov, ktorým „pomohol“ Slovensku.

Po Havlovi hádzali Slováci vajcia a Matoviča čaká niečo podobné

„No ak bol Havel pre Slovensko jedna morová rana, Matovič predstavuje tých povestných sedem morových rán,“ smeje sa na dnešnom ministrovi financií Belousovová a dodáva: „Pamätám si, že počas návštevy Slovenska Havlovi dali Slováci najavo, čo si o ňom myslia, keď ho privítali salvou slepačích vajec. Matoviča čaká tiež niečo podobné. No tie vajcia budú poriadne na tvrdo!“

Belousovová na záver pridáva bonus na adresu celého OĽaNO: „P. S.: Niekde som čítala, že šialenstvo sa môže šíriť v určitých skupinách, respektíve kolektívoch. Proste členovia kolektívu sa začnú stotožňovať s chorými názormi určitého jedinca a príjmu ich za svoje. OĽANO je učebnicovým príkladom tejto teórie.“

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info