HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Američania tvrdia, že na nich Rusi v Sýrii pôsobia „tajnou zbraňou“

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Americkí vojaci v Sýrii majú strach, že na nich Rusi používajú neznámu zbraň fungujúcu na princípe „riadenej energie“. Ruský chemik a autor známeho Novičku Leonid Rink potvrdil, že podobná zbraň už ozaj existuje. Pripomenul v tejto súvislosti záhadnú sériu úmrtí latinskoamerických prezidentov na rakovinu. Uviedol Tsargrad.tv.

Slávny ruský chemik a jeden z tvorcov zrejme ešte slávnejšieho bojového chemického prostriedku Novičok, reagoval na informácie o istej „tajnej zbrani“, ktorou údajne Rusi ovplyvňujú amerických vojakov v Sýrii.

V tejto súvislosti zároveň pripomenul záhadu „mŕtvych prezidentov“. Ide o tých, ktorí zomierali jeden po druhom na akúsi tajomnú chorobu spôsobujúcu rakovinu. Ruský vedec len poznamenal: „Áno, možno je z tejto série“.

Technológia riadenej energie?

Pentagón vyhlásil poplach. Tvrdí, že Rusko používa neznáme zbrane proti americkým vojakom v Sýrii. Má ísť o akúsi špičkovú formu „technológie riadenej energie“. Mohla by takáto zbraň existovať v skutočnosti, alebo je to iba výplod myslí vystrašených Američanov?

Rusko a USA sú znova v studenej vojne

Ruský vedec a doktor chemických vied Leonid Rink potvrdil, že takáto zbraň môže a s najväčšou pravdepodobnosťou už aj existuje. Okrem toho si je Rink istý, že existujú aj oveľa strašnejšie smrtiace technológie.

„Myslím si, že je v tejto súvislosti vhodné pripomenúť pravdepodobné dôvody smrti viacerých latinskoamerických prezidentov. Tým diagnostikovali špecifický typ rakoviny. Ochoreli naň vo veľmi krátkom čase. Toto môže byť tiež podobná forma,“ vraví Rink.

Ruský vedec objasnil, že moderná veda má skutočné funkčné spôsoby ako „ovplyvňovať dobrých a zlých ľudí“.

Ruský chemik pri tom upozornil na záhadné úmrtia, ktoré doslova ako epidémia vyhladili niekoľko vládnych vodcov. Zhodou okolností „nepohodlných USA“. Išlo predovšetkým o krajiny Latinskej Ameriky.

Kecáte, pani Čaputová, naše zlé vzťahy s Ruskom využijú iné štáty,“ varuje Radomír Pikna

Záhadná epidémia rakoviny latinskoamerických prezidentov

Pripomeňme, že v roku 2011 prezidentov krajín Latinskej Ameriky skutočne zasiahla „epidémia“ rakoviny. Takúto diagnózu mal napríklad bývalý brazílsky prezident Luis Ignacio Lula de Silva. Podobný typ rakoviny stanovili i brazílskej prezidentke Dilme Rousseffovej.

V tom istom roku diagnostikovali vodkyni Argentíny Cristine Kirchnerovej rakovinu štítnej žľazy. Kirchnerovej manžel, ktorý pôsobil aj ako prezident Argentíny a bol priateľom Huga Cháveza, rok predtým zomrel tiež na rakovinu. Ďalej. Evo Morales, prvý indiánsky prezident Bolívie, tiež trpel rakovinou.

O tom, či existuje ozaj súvislosť medzi predpokladom ruského experta a skutočnosťou, ale zatiaľ nie sú oficiálne dôkazy. Venezuelský prezident Hugo Chávez, ktorý v roku 2016 zomrel na nádor, však hovoril o akejsi podivnej „náchylnosti“ prezidentov Latinskej Ameriky práve k ochoreniu na rakovinu.

Putin varuje západ: Na provokácie vraj Rusko odpovie tvrdo a rýchlo

No a napokon i Fidel Castro tiež zomrel na rakovinu. Bolo to o to prekvapivejšie, že kubánsky vodca unikol smrti pri 637 pokusoch o atentát. USA proti nemu použili doslova všetko, čo mali americkí agenti zo CIA k dispozícii. Od otrávených cigár a mušlí, cez perá s jedovatými guľkami až po radiáciu. Castro však zomrel na rakovinu. Ozývajú sa však hlasy, že mu ju spôsobili umelo.

V Sýrii zrejme ide o „niečo“ iné

Slávny ruský chemik Rink sa ale napriek tomu domnieva, že konkrétne prípady chorôb, ktoré Američania pripisujú „tajnej zbrani“ Rusov v Sýrii, sú v tomto prípade „úplný nezmysel“.

Banáš: Od porušenia sľubu o nerozširovaní NATO je Rusko v obrannej pozícii, neexistuje dôvod na obavy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info