Vláda ohrozuje už aj zdravie žiakov a vyučujúcich, tvrdia advokáti Pirošíková, Weis a Schmidt
25 | 04 | 2021 I Imrich Kovačič

Pandemická komisia a vláda svojim neodborným prístupom ohrozuje už aj zdravie žiakov a vyučujúcich, tvrdia bojovníci za ochranu ľudských práv, advokáti Weis, Schmidt a Pirošíková.


Advokáti vo svojej tlačovej správe uvádzajú, že najnovšia požiadavka škôl, ktorá vychádza z príkazu ich nadriadených orgánov, podmieňuje uplatnenie ústavného práva na vzdelanie. Sústreďujú sa pri tom na skutočnosť, že vláda podmieňuje toto ústavné právo a povinnú školskú dochádzku, priebežným predkladaním negatívneho testu dieťaťa a rodiča každých 7 dní.

Navyše školy vyžadujú od detí aby mali prekryté dýchacie cesty počas vyučovacieho procesu a v priestoroch školy. Advokáti veľmi citlivo a pritom z adekvátne upozorňujú, že takéto blahodarné účinky použitia ochranných respirátorov mohol každý sledovať na zjavne hypoxickom prof. Krčmérym a redaktorovi TA3 v priamom prenose.

Tak, ako v prípade celoplošného testovania, ktorého súvislosti sú predmetom posudzovania na pôde Medzinárodného súdneho tribunálu v Haagu (vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti), komisia a vláda opätovne uprednostňujú aplikáciu absolútne nevhodných, nepresných a invazívnych testov. Tie sú aj naďalej ako jediné bezplatne distribuované a aplikované na odberných miestach.

Biochemik Hostomský: Rúška vonku sú absurdné a sú len symbolom podriadenosti. „Nosiť to nebudem,“ odkázal
Aj v Čechách stále prebieha diskusia o nosení rúšok a respirátorov, rovnako ako na Slovensku. Kapacita vo svojom odbore, český biochemik Zdeněk Hostomský, krúti hlavou nad návrhmi českej obdoby našej pandemickej komisie. Jeden člen mu povedal, že... Čítať ďalej
25 | 04 | 2021 | Petra Demková


Týmto postupom vláda, zdá sa namiesto úprimného záujmu o zdravie obyvateľov, zabezpečuje neustály prísun zákazníkov pre odberné miesta a použitie hromadne nakúpených na diagnostiku COVID-19 nevhodných antigénových testov, vyčerpávajúc takto zdravotníctvu chýbajúce prostriedky na stabilizáciu a rozvoj zdravotného systému.

Je absurdné, že napriek znalosti nevhodnosti používania nosohltanových antigénových testov, ktoré sa majú používať len pre symptomatických pacientov (informácia uvedená na príbalovom letáku testu, rovnako uvedená na webstránke výrobcu, publikovaná v médiách a potvrdená odborníkmi vrátane ich vynálezcu), vláda resp. ministerstvo školstva alebo zriaďovatelia (s výnimkou niekoľkých svetlých prípadov, ako je Ing. Branislav Becík, PhD. starosta obce Dvory nad Žitavou) nezabezpečia už dávno dostupný a oveľa vhodnejší slinný antigénový test, ktorý je lacný, dostupný, jednoducho vykonateľný, absolútne bezpečný (neinvazívny), má lepšiu senzitivitu a špecificitu a jeho výsledok je k dispozícii prakticky okamžite po jeho vykonaní.

Zároveň je nutné zohľadniť pomerne dlhodobo dostupné vedecké poznatky o neexistencii asymptomatického a presymptomatického prenosu choroby, ktoré sa dá realizovať obyčajným meraním teploty na vstupe do školského zariadenia a tieto poznatky majú mimochodom priamy vplyv aj na potrebu prekrývania horných dýchacích ciest .

Rovnako je nepochopiteľné, ako vláda hazarduje so zdravím detí a ich rodičov, keď neoprávnene uprednostňuje očkovanú časť obyvateľov (a tým diskriminuje tú neočkovanú), keď je už nielen v rámci odbornej, ale aj laickej verejnosti známe, že očkované osoby naďalej môžu šíriť koronavírus, dokonca pre spoločnosť oveľa nebezpečnejším spôsobom, keďže môžu byť asymptomatické (vakcína potlačuje prejavy choroby).

Uhrík: Vláda v tichosti chystá zákon, ktorý jej umožní obmedzovanie slobôd a zavedie vysoké tresty
Europoslanec Milan Uhrík varuje. Vláda podľa neho v tichosti pripravuje zákon, ktorý je umožní nariaďovať celoplošné zákazy a obmedzenia slobôd úplne bežne. Premiéra preto vyzýva, aby ľuďom povedal pravdu o plánoch po skončení núdzového stavu.... Čítať ďalej
24 | 04 | 2021 | Michal Filek


Jediným logickým vysvetlením je snaha prinútiť čo najväčšiu časť populácie k očkovaniu, a to v rozpore s Rezolúciou parlamentného zhromaždenia Rady Európy č. 2361 (2021) a stanoviskom výboru Svetovej zdravotníckej organizácie z 15. januára 2021, ktoré jasne hovoria o tom, že očkovanie má byť dobrovoľné, nik nemá byť diskriminovaný za to, že sa nebude očkovať, a najmä že neexistuje dôkaz o tom, že očkované osoby nemôžu byť opätovne nakazené koronavírusom alebo by ho nemohli šíriť po infikovaní ďalej.

Toto neodborné a nezmyselné konanie vlády môže opätovne iniciovať úspešné podávanie žalôb poškodených rodičov (aj v zastúpení svojich detí) voči štátu za ohrozenie zdravia neodbornými rozhodnutiami a postupom, ako aj invazívnym zásahom do nosohltanu spôsobenými zdravotnými poškodeniami (ako napr. zdokumentované krvácanie, závrate, bolesti hlavy, nervové poškodenia, poškodenia zraku).

Dokedy bude vláda uprednostňovať záujmy úzkeho okruhu ľudí profitujúcich z pandémie pred zdravím už nielen dospelých ľudí, ale aj našich detí? pýtajú sa na záver svojej tlačovej správy advokáti JUDr. Marica Pirošíková, JUDr. Peter Weis, JUDr. Erik Schmidt LL.M. MA.

Šokujúce zistenie: Simulácia pandémie „SPARS-CoV“ v roku 2017 riešila aj únik vírusu z laboratória. Náhoda?
Univerzite Johna Hipkinsa sa ešte v roku 2017 v simulácii pandémie podaril „husársky kúsok“: Simulácia mala zarážajúco veľa podobností so súčasnou koronakrízou, – píše The Epoch Times. Čítať ďalej
25 | 04 | 2021 | Ingrid Vrabcová