HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Emocionálny a politický nátlak je neprípustný, aj a najmä zo strany podpredsedu vlády

Igor Matovič klame, ozýva sa zo všetkých strán. Zdroj: FB / Igor Matovič

Štátny ústav na kontrolu liečiv reaguje na Matoviča: „Odsudzujeme emocionálny a politický nátlak vyvíjaný zo strany ministra financií Igora Matoviča voči ústavu.“

Uvádza sa to v reakcii ŠÚKL na štvrtkové vyjadrenia Matoviča, ktorú poskytla agentúre TA SR hovorkyňa ústavu Magdaléna Jurkemíková. Správu prevzal web slovensko.hnonline.sk.

Igor Matovič znovu klame a navyše uráža čestné ženy, konštatuje Miroslav Kollár

Ústav podľa citovaného zdroja zdôraznil, že „nemôže zmeniť svoj odborný názor na vakcínu na základe verejných prieskumov, nátlaku ministra financií či vyhrážok, ktoré jeho vyjadrenia v médiách zo strany určitej časti spoločnosti podnecujú“.

Matovičov mediálny lynč

„Vyjadrenia ministra financií spochybňujú našu prácu ako regulačného orgánu v oblasti kontroly liekov, spochybňujú našu nestrannosť a vyvolávajú útoky voči predstaviteľom ŠÚKL z určitej strany verejnosti. Odmietame, že stanovisko ŠÚKL bolo vydané s politickým motívom. Dnešnú tlačovú konferenciu ministra financií považujeme za mediálny lynč namierený proti osobe riaditeľky štátneho ústavu, ako aj voči inštitúcii samotnej,“ uviedol podľa zdroja ústav.

V slušnej spoločnosti by si nejakého Igora Matoviča dokopy nikto nevšímal, tvrdí Draxler

Posúdenie vôbec nebolo potrebné

ŠÚKL vo vyjadrení pre médiá pripomenul, že „posúdenie vakcíny od ŠÚKL žiadalo ministerstvo zdravotníctva, pričom pre jej používanie nie je potrebné a vakcína sa môže aj bez neho používať na základe povolenia ministerstva na terapeutické použitie neregistrovaného lieku“.

Matovič klame

„Ústav si nie je vedomý žiadnych chybných krokov v tomto procese zo svojej strany. Nepravdivé tvrdenia podľa neho však zaznievajú opakovane zo strany Matoviča.“ Cituje vyjadrenie ŠÚKL hnonline.sk.

Matovič okrem iného tvrdí, že keby ústav nespochybnil reputáciu vakcíny, mohli sme ňou začať „zajtra“ očkovať.

(Medzititulky red. HD.)

AKTUALITA: Čaputová tvrdí, že Rusi nežiadali vrátenie Sputniku preto, že ho testoval ŠUKL. Matovič teda klamal

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info