Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaos
14 | 04 | 2021 I tasr

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová očakáva od ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), že uprace "chaos, ktorý tu máme". Uviedla to v stredu pred rokovaním vlády v súvislosti s dianím okolo vakcíny Sputnik V. Doplnila, že premiér Eduard Heger (OĽANO) má zmluvu o nákupe očkovacej látky poskytnúť koaličným lídrom.


"Je potrebné sa uistiť, že vakcína je bezpečná," povedala Remišová s tým, že od šéfa rezortu zdravotníctva očakáva riešenia. Už na prvej pandemickej komisii k téme Sputnik V podľa nej riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová informovala, že chýba dostatočná technická dokumentácia k posudzovaniu vakcíny.

K diplomatickým vzťahom k Maďarsku poznamenala, že ak by jej určoval najvyšší predstaviteľ susedného štátu, kto sa môže zúčastniť ich stretnutia, odmietla by a na návštevu by nešla. "Pravidlá treba dodržiavať, máme výborný diplomatický zbor," dodala.

Škandál: Slovensko odmietlo štyri milióny vakcín, teraz ich pokútne nakupuje na šedom trhu!
Slovensko pred časom odmietlo doobjednať ďalších takmer štyri milióny vakcín s tým, že ich máme dosť, a teraz píše v statuse poslanec Miroslav Kollár, že ich zháňame na „šedom“ trhu. To je teda skutočne pecka. Čítať ďalej
14 | 04 | 2021 | Jozef Uhlárik