HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Covid „katastrofou“ to nekončí, v zákulisí opäť čaká Greta a jej „smrtiace otepľovanie“

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Jar tohto roku akosi „mešká“. To ale aj tak nebráni „veriacim“ náboženstva zvaného „globálne otepľovanie spôsobené ľudskou civilizáciou“, aby i naďalej verili svojej prorokyni. Uviedol Tsargrad.tv.

Svet zrejme čaká opätovný návrat „prorokyne globálneho otepľovania“. Aspoň tak to vidí známa ruská novinárka Anna Šafranová, ktorá sa pokúsila predpovedať hlavnú mediálnu tému sveta po opadnutí COVID-19 pandémie. Podľa nej sa môže v centre celosvetovej informačnej agendy opäť ocitnúť Greta Thunbergová. Presnejšie, jej nová a vylepšená verzia.

Podľa Šafranovej hviezdna švédska ekologická aktivistka trocha dozrela. A aj kvôli covid opatreniam sa prestala ukazovať na každom podujatí na tému ochrany podnebia.

Po piesni „Pandémia“ zbor spieva pieseň „Klimatická katastrofa“ (Valentín Katasonov)

Alebo, čo je podľa ruskej novinárky pravdepodobnejšie, organizátori týchto akcií si uvedomili, že Greta vyčerpala svoje zdroje ako „nahnevaná tínedžerka“, ktorej bolo údajne ukradnuté detstvo. Ale zatiaľ neprišli s novou rolou, ktorú by svetu zahrala.

Čaká nás Greta verzia 2.0?

Je teda dosť dobre možné, že keď covid konečne ustúpi a Európa obnoví masové zhromaždenia, svet čaká víťazný návrat Grety 2.0. Teda jej prepracovanej a vylepšenej verzie.

„Tohto roku jar akosi nie a nie prísť. Ale to nie je žiadny argument pre tých, ktorí zbožne veria v globálne otepľovanie a Gretu Thunbergovú ako svoju prorokyňu,“ vraví Šafranová.

Plány obnovy po Covide ohrozujú globálne klimatické nádeje (Fiona Harvey)

„Zelenému hnutiu“ má dať zelenú Biden

Navyše záujem o „zelenú“ tému na Západe neustále rastie. Najmä príchodom 46. prezidenta Joe Bidena do úradu v USA. Pre jeho administratívu bol napríklad vytvorený špeciálny program s názvom US Climate Leadership in the G20.

Táto stratégia okrem iného počíta s vytvorením siete zeleného rozvoja v rámci cieľa nazvaného 30/30/30. Predpokladá sa, že tejto štruktúre bude šéfovať samotný Washington. Údajným poslaním programu je pomôcť 30 krajinám sveta dosiahnuť do roku 2030 minimálne 30-percentnú výrobu obnoviteľnej energie bez použitia vodnej energie.

Atlantická tradícia: Vytvoriť pravidlá a vynucovať ich dodržiavanie

Nie samozrejme zadarmo. „Medzi hlavné úlohy programu bude presadzovať dohodu o normách, ktoré musia projekty spĺňať. Len tak budú záujemcovia oprávnení žiadať podporu na financovanie. A toto je dlhoročná atlantická tradícia. Teda formulovať pravidlá hry a potom vyžadovať od celého sveta ich dodržiavanie,“ uzavrela Šafranová.

Lož pod názvom ‘’klimatická katastrofa’’ pokračuje (Valentín Katasonov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info