fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fantastický rekord: Slovenka Erika zložila najväčšie puzzle na svete s 54-tisíc dielikmi!

Erika Pinke a jej svetový rekord - obraz z puzzle s 54-tisíc dielikov. Zdroj Archív Erika Pinke

Slovensko má ďalší netradičný rekord. A opäť sa oň postarala známa „puzzlérka“ Erika Pinke. Tentokrát zložila obrazec pozostávajúci z 54 tisíc dielikov. Na svete je takých, ktorí to dokázali, iba pár.

Erika Pinke z Pribety neďaleko Komárna je síce nepísanou, no absolútnou slovenskou kráľovnou v skladaní puzzle. Nielenže ako prvá u nás v auguste 2018 zložila puzzle so 40 320 dielikmi, ale teraz zložila skladačku s 54 tisíc dielmi, čo je v súčasnosti najviac na svete. Opäť sa tak dostala do Slovenskej knihy rekordov.

Svetovú rekordérku tromfla až o 10 mesiacov
Erika Pinke má svoje prvé puzzle vystavené doma na stenách. Zdroj: Jozef Uhlárik

Slovenská rekordérka je však rekordérkou aj vo svete. Kým svet pred približne desiatimi rokmi tlieskal rekordu Amande Warringtonovej z anglického Bristolu, ktorá obrázok z 24 tisíc kúskov puzzle poskladala za 17 mesiacov, Erike Pinke sa to podarilo v oveľa kratšom čase – za necelých sedem! „Vážnu“ konkurenciu pred časom mala aj na Slovensku. „Istý pán z Topoľčianok 33 600 kúskov zložil síce o mesiac neskôr ako ja, v knihe rekordov ale figuruje on, pretože on to do ústredia nahlásil, kým ja nie,“ prezradila s nostalgiou absolútna slovenská rekordérka, ktorá tak prišla už o druhý zápis nielen do Guinnessovej knihy rekordov, ale aj do tej slovenskej.

Najslávnejší držitelia a rekordmani filmovej anticeny Zlatá malina

Darček k päťdesiatke rekordérka zložila 230 dní
V roku 2018 držala Erika Pinke rekord s 40 320 dielikmi, ktoré boli v tom čase najväčším puzzle na svete. Zdroj: Jozef Uhlárik

Keď zložila puzzle s 40 tisíc kúskov bola šťastná, lebo sa opäť zaradila medzi svetový „výkvet“, ktorému sa podarilo niečo výnimočné. „Zložiť ich mi trvalo 230 dní. Začala som ich skladať 1. januára 2018 a dokončila v magický deň 18. 8. 2018,“ vyznala sa s úsmevom Erika, ktorej rekordné puzzle darovali kolegovia z práce k jej 50. narodeninám. Erika sa zložením puzzle so 40 320 dielikmi stala prvým Slovákom, ktorý to dokázal!

Päť šokujúcich sexuálnych rekordov, ktoré vám vyrazia dych

Rekordných 54 tisíc dielikov poskladala za 146 dní
Aj z takýchto obrazcov sa skladajú rekordné puzzle s 54-tisíc dielikov. Zdroj Erika Pinke

Hoci sa Erika Pinke bránila vytvárať ďalšie rekordy, neodolala. Dcéra jej kúpila puzzle s 54 tisíc dielikmi, tak mala pred sebou novú výzvu. „Začala som ešte minulý rok, 22. októbra a skončila pred pár dňami 16. marca, teda mi to trvalo rovných 146 dní. A to pri všetkých iných povinnostiach, ktoré človek v bežnom živote má,“ priznal slovenská kráľovná v skladaní puzzle. A tento titul jej patrí úplne zaslúžene, pretože takéto niečo ešte nedokázal na Slovensku nikto. Puzzle boli v 27 vreckách po 2000 kúskoch. Témou celého konečného výtvoru s rozmermi 8×2 metre sú rozličné maľby a obrazy.

Pri skladaní však zažila aj humornú príhodu. „Chýbali mi tri dieliky, ale dva iné zase boli navyše, ktoré ale nikde nepasovali. Aj sme to reklamovali, no či nám ich pošlú neviem,“ hovorí s úsmevom naša rekordérka. Erika vie iba o jednom človeku, ktorý rekordné puzzle s 54 tisíc dielikmi poskladal. „Je ním Nemec Peter Schubert. Aj jemu chýbali nejaké dieliky, no žiadne také, ktoré som ja mala navyše,“ prezradila s úsmevom slovenská kráľovná puzzle. Na našu otázku, či sa pustí aj do skladania prípadne ešte väčšieho puzzle odpovedala tak trochu vyhýbavo. „Nehovorím, že nie, ale v auguste čakám vnučku, a tak prednosť pred rekordom dostane ona.“

Jennifer Aniston trhá rekordy: Jej popularita na Instagrame nemá konkurenciu! Na historický rekord jej stačilo päť hodín!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info